Új hozzászólás Aktív témák

  • Marc71

    csendes tag

    válasz divot #25 üzenetére

    ''A kereslet-kínálat, minőség-elméleteddel az a baj, hogy az emberek mindet letöltenek, jót, rosszat, kedvencet, rajongott zenekart, imádott sorozatot, mindent. Szóval ez nem érv.''

    Kereslet-kínálat-minőség hármasról nem írtam. Csak a kereslet-kínálatról.

    Pont hogy érv, amit írtam. ''minden annyit ér, amennyiért megszerezhető''. Lásd fennt.
    Mesterségesen és erkölcsökre hivatkozni nem lehet piacot generálni. Ha megvan ingyen, meg is lesz.

    És mégis.

    Minden bokorban terem havonta legalább x darab zenekar, új sláger. Minden bokorban ott bújik egy újabb nagyszerű sorozat/mozifilm/satöbbi.
    Én nem hallottam még éhező zenei jómunkásemberekről - sőt bicskanyitogatóan élnek (dopemanok, majkák, ákosok, noxok, djsuttyósatöbbik). Ugyancsak nem hallottam éhező filmsztárokról, sorozatsztárokról.

    Elgondolkodtál már ezen, akkor hogy is van? Miért éri meg újabb és újabb terméket kihozni?
    Mert mégis megkeresik a magukét.

    Jahogy szeretnének többet, mint annak idején kizárolagos monopol offline-fizikaihordozós világban?
    Hát arról nem tehetek, jelenleg amit csinálnak, az pont ennyit ér. Ha nem éri meg ne csinálják. Ha meg csinálják, ne sírjanak.

    A kultúra meg nem erkölcs. Ha neked vagy nekem színházb/mozibaajárogatási kényszered van, megfizeted(em) az exkluzivitást. Ha nincs, bámulom a hülye tévét ingyen.
    Ha úgy érzed kedvenc előadód nem tud megélni, támogatod-megveszed a zenéjét. Ha nem, letöltöd, legfeljebb nem lesz jövőre már kedvenc előadód, ha nem tud így megélni. De megoldja majd, ne félj, ez a munkája! Legfeljebb nyakába kapja a cuccost, oszt megy haknizni.


Új hozzászólás Aktív témák