Új hozzászólás Aktív témák

  • Marc71

    csendes tag

    válasz divot #17 üzenetére

    Jól mondod. Ha nem is első, de második :).

    És hol itt a baj? Kereslet-kínálat. Ha van olcsóbb alternatíva, jóhogy élek(élnék) vele. Te nem? Érdekes ember lehetsz, ha nem.

    Tudod, minden pont annyit ér, amennyiért megszerezhető. Ha neked többet, az már a saját döntésed. Nekem is van számtalan dolog, amiért jószívvel fizetek.
    Ez az a hozzáadott érték, ami ezt kiváltja egy vásárlóból-rajongóból.
    Ezért művész/elismert cucc valaki/valami, hogy ezt elérje.
    Ez különbözteti meg a kultúrát a napi fenntartó cikkektől. Azokért muszáj fizetni. Amazokért meg nem. Ha tetszik, fizetek érte. Ha nem és lehetőségem van rá, max meghallgatom, azt törlöm.
    De ne szabályozással és átláthatatlan pénzosztogatással, közben meg kriminalizálással érjenek el hasznot.

    A kiadók meg rájöhetnének, ők csak azért részesedtek eddig a művész produktumának bevételéből, mert eljuttatták hozzám valami műanyagdarabon. A művet nem ők kreálták. Ma már nem kell hozzám semmit eljuttatni - ergo nincs szükség kiadókra, sem az árba beépülő hasznukra - ergo jelentősen olcsóbb lenne a termék, jelentősen többet keresne az előadó. Csak ezt a kiadók és általuk kreált sztárocskák nem hajlandók belátni. De sebaj, az idő és a technika nekünk dolgozik, nem nekik.


    A zenészeket meg nem kell sajnálni. Kegyetlen jól - túl jól - megélnek a jogdíjakból, amit pont én termelek nekik. Hogy hogyan? Megírom.
    Szerintem pont Te fogsz rajta a legjobban meglepődni, aki elhiszi ezt a sajnálkozós dumát hogy ''jajénszegény..delopjákazenémet, mileszígyvelemmegakultúrával...''

Új hozzászólás Aktív témák