Új hozzászólás Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz Rive #47 üzenetére

    Úgy tudom, hogy a katonai technológiát is érdekli az adatbányászat, a (fizikai) szimuláció, a kriptográfia, az MI-kutatás, és más alkalmazott matematikai, ill. informatikai témák. Az NSA, az Egyesült Államok (egyik) kémelhárító szerve pl. nagy létszámban foglalkoztat matematikust. Ezek a területek alkalmankint zabálják a számítási kapacitást. Nyilván PC-vel is lehet kutatni, de nem akármit.
    Mellesleg a professzionális katona általánosságban megalomán egoista p0cs (ami nem véletlen, mert társadalmilag a prostituált és a bérgyilkos szerepeinek a taszítóbbik felét egyesíti a feladatuk). A hadsereg pedig testületileg méginkább az, és meglehetősen gazdag is -- nálunk is, pláne a tengerentúlon. Tehát biztos, hogy nemcsak azzal rendelkeznek, amire szükségük van.

  • Rive

    veterán

    válasz .tnm #49 üzenetére

    De komolyan, olyasmi rémlik Neked, hogy ENIAC?
    Wake up, Neo! Az már több, mint fél évszázada volt. Azóta már a hidegháborúnak is vége - remélem, nem mondok újdonságot...

    De az a korszak is régen elmúlt már, amikor egy-egy brutál központi egységgel nagyot lehetett dobni a számítástechnikában. És annak a korszaknak a múlásával párhuzamosan tűntek el a 'hadsereg' számítástechnikai extrái. Ma gyakorlatilag mindenhol a kommersz cuccot használják. Illetve, ahol terepre készül a vas, ott annak egy spec változatát, ami ált. fél évtizeddel le van maradva a top kereskedelmi szinttől - igaz, cserébe a kemény röntgent is bírják, még a mocsárban is.

    Persze vannak még fejlesztőközpontjai a 'hadseregnek' az alapvető háttéren túl is, de ezek csak olyan speciális területeken mozognak, mint pl. a nukleáris fegyverek. Ja, és tucatcuccokat használnak ehhez. Mármint abban az értelemben, ahogy a top 100 gépei tucatcuccok.

    Ezt persze nem muszáj tudni.


    A cikk folytatásának hiánya... A tapasztalatok szerint a korábbiak szinvonalától függetlenül nemigen szokott újabb, esetleg szinvonalasabb cikk születni egy-egy, már érintett témában. A folytatás helyett károlhatnád éppenséggel ezt is.


    Egy komolyan vehető írás összerakása nem öt perc, de még csak nem is fél nap. Az adott cikkben érintett témákról magam egy hétig csak az infót gyüjteném - ez lenne a minimum, hogy egyáltalán meg merjek szólalni: ez az alapvető kultúráltság, ha neked ez nem is fér be.
    No persze nekem van egy főnököm, aki ilyenkor jobb esetben morog. Tehát ilyen cikk nem lesz. Ettől függetlenül nem szívesen látom, ahogy egy-egy előkészítetlen, igénytelenül összecsapott írás foglalja a helyet.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    válasz raszputyin #51 üzenetére

    Ilyen esetben a klasszikus megoldás - ahogy pl. az ENIAC példája is mutatja - megfinanszírozni egy egyetemi kutatás/fejlesztési projektet, aztán lelegelni a hasznát.

    NSA, kémek, egyebek: Jó példa a a Carnivore-projekt, gondolom halottál már róla. PC-n ment, a szoftvert bele C-ben írták....

    A hadsereg pedig testületileg méginkább az, és meglehetősen gazdag is -- nálunk is, pláne a tengerentúlon. Tehát biztos, hogy nemcsak azzal rendelkeznek, amire szükségük van
    Az USA hadsereget speciel eléggé szorítják költségvetési oldalról. Meg a mienket is.
    Még vadászrepülőre se úgy telik nekik, ahogy szeretnék - gondolod, hogy egy olyan területbe, ahol ha megfeszülnek sem tudnának labdába rúgni a specializálódott ipari szereplők ellenében, fölöslegesen ölnék a pénzt?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Kobaljov

    senior tag

    A quantumszámítógépről hír meg képek itt is: [link]

    Ami befért volna még a cikkbe: műanyag áramkörök, nemrég volt róluk egy hosszabb írás a HVG-n is: [link]

Új hozzászólás Aktív témák