Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #10 üzenetére

    De az ''esetleges dolgokért'' hadd ne fizessek ilyen húzósan. Ha 3000 lenne, akkor nem sírna a szám, de ez már kicsit túlzás.

    Nem pont ezt mondtam én is? Hogy az összeget vitathatod, de a jogcímet nem? csakhogy eddig te a jogcímet is vitattad!

    azt is meglehetne oldani,hogy azt mondják,hogy ez és ez tönkrement, ki kellett cserélni...havi részletbe ennyit kell fizetned,mert ennyi volt a javítás és ebből ennyi rád esik.

    átgondoltad te ezt vagy csak ötletelsz? vedd már észre, hogy a távfűtésről beszélünk, ami egy iszonyat összetett és komplex dolog. Ha tőled 4km-re tönkremegy egy berendezés, az bizony a te lakáskád melegét is érintheti. meg lehetne tenni, hogy minden meghibásodásnál megnéznék, hogy kiket érint és azok fizetnének, de könnyen kimutatható, hogy átlagban mindenki ugyanannyit fizetne, csak fent kellene tartani egy még nagyobb vízfejet, hogy ezeket a javítás költségeket szétdobja az érintettek között. olcsóbb az átalány.

    Egyébként,akkor mit tartalmaz maga a fűtés ára?Az anyagköltséget,amivel tüzeltek? Miből áll össze az az összeg?
    ezt komolyan kérdezed? milyen közgázt végeztél??? :Y :Y mindent, az anyagköltséget, a turbina lapátjának gyártási költségét, a turbina javítási költségét, az erőmű portásának fizetését, a takarítónők fizetését a főtávnál, az erőműveknél, a karbantartó kft-knél, de tartalmazza az orosz gázkutaknál dolgozók bérét is és mindent

    vedd már észre, hogy a fogyasztó fizet meg mindent!!

    az összeg nagyságán lehet vitatkozni, azt lehet sokallni. ezt mondom már mióta. de ne a jogcímet vitasd. érted??

    ha kifizetsz 250Ft-ot egy kg kenyérre, akkor abban benne van a malom karbantartási költsége is. ott nincs átalány. lehetne ilyen a távhőnél is, akkor csak hődíj lenne, de a számla ugyanekkora lenne. értsétek meg, a távhő a legdrágább, legpazarlóbb fűtési mód. csodálkoztok, hogy ennyibe kerül?

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #10 üzenetére

    Amíg a közgazdászok nem tudnak felrajzolni egy rendes kereslet-kínálati görbét, addig szerintem a közgáz végzettség nem ad okot dicsekvésre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák