Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    A főtáv télen-nyáron kiszámláz 7300 forint fűtés készenléti díjat. Pontosítok, hogy ez nem általány. Ez készenléti díj. Mert ha hideg lett volna, akkor fűtöttek volna.

    Hm, igen, első körben tényleg felháborító. DE! Ha belegondolsz, hogy ha a családi házadban, vagy a társasházadban feladja a harcot a kazán, elrohad a cső, akkor kőkeményen fizetsz. ha tudsz. vagy lukas marad a cső, és hibás a kazán. ezt a díjat azért fizeted, hogy ha lukad a cső amin kapod a meleget, akkor legyen miből kijavítani, és ne az legyen, hogy szólnak, lukas a cső, 100.000+áfa lesz, tetszik kérni a javítást? szóval lehet hőbörögni, de ésszel. a mértékén lehet vitatkozni, de az indokoltságán nehéz.

    mod: mielőtt megkapom, hogy főtávos vagyok. nem. még csak pesti sem. csak annak idején engem is zavart a dolog, mert én is távfűtést kapok, csak aztán elgondolkoztam rajta... néha nem árt az, még ha fáj is ;]

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #4 üzenetére

    nézd, beszéld meg a főtávval, hogy emeljék meg a hődíjat.

    ennyire nem érted a világot? a pannonnál azért beszélheted le az előfiz díjat, mert tudják, hogy így gondolkodsz, ezért ezzel etetnek. a percdíjakban vastagon benne van az antenna ledőlésének költsége. és még mennyi minden!

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #6 üzenetére

    akkor meg azon sírnál, hogy miért olyan sok a hődíj. mondom, az összegről van értelme vitázni, ha belelátsz, hogy milyen költség egy ilyen rendszert fenntartani, de a léte miért fáj? nem mindegy, hogy beletosszák a hődíjba és télen fizeted ki a gatyád is, vagy elosztják egy évre? mert ki kell fizetni valamikor. ezt kellene megérteni. ha nem akarod nem fűtési szezonban fizetni, akkor ad hozzá ekkora összeget a téli számláidhoz. tetszik? naugye.

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #7 üzenetére

    látom a gazdaság nem az erősséged. remélem jönnek mások és felvilágosítanak, mert most nincs erre időm. majd később.

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #10 üzenetére

    De az ''esetleges dolgokért'' hadd ne fizessek ilyen húzósan. Ha 3000 lenne, akkor nem sírna a szám, de ez már kicsit túlzás.

    Nem pont ezt mondtam én is? Hogy az összeget vitathatod, de a jogcímet nem? csakhogy eddig te a jogcímet is vitattad!

    azt is meglehetne oldani,hogy azt mondják,hogy ez és ez tönkrement, ki kellett cserélni...havi részletbe ennyit kell fizetned,mert ennyi volt a javítás és ebből ennyi rád esik.

    átgondoltad te ezt vagy csak ötletelsz? vedd már észre, hogy a távfűtésről beszélünk, ami egy iszonyat összetett és komplex dolog. Ha tőled 4km-re tönkremegy egy berendezés, az bizony a te lakáskád melegét is érintheti. meg lehetne tenni, hogy minden meghibásodásnál megnéznék, hogy kiket érint és azok fizetnének, de könnyen kimutatható, hogy átlagban mindenki ugyanannyit fizetne, csak fent kellene tartani egy még nagyobb vízfejet, hogy ezeket a javítás költségeket szétdobja az érintettek között. olcsóbb az átalány.

    Egyébként,akkor mit tartalmaz maga a fűtés ára?Az anyagköltséget,amivel tüzeltek? Miből áll össze az az összeg?
    ezt komolyan kérdezed? milyen közgázt végeztél??? :Y :Y mindent, az anyagköltséget, a turbina lapátjának gyártási költségét, a turbina javítási költségét, az erőmű portásának fizetését, a takarítónők fizetését a főtávnál, az erőműveknél, a karbantartó kft-knél, de tartalmazza az orosz gázkutaknál dolgozók bérét is és mindent

    vedd már észre, hogy a fogyasztó fizet meg mindent!!

    az összeg nagyságán lehet vitatkozni, azt lehet sokallni. ezt mondom már mióta. de ne a jogcímet vitasd. érted??

    ha kifizetsz 250Ft-ot egy kg kenyérre, akkor abban benne van a malom karbantartási költsége is. ott nincs átalány. lehetne ilyen a távhőnél is, akkor csak hődíj lenne, de a számla ugyanekkora lenne. értsétek meg, a távhő a legdrágább, legpazarlóbb fűtési mód. csodálkoztok, hogy ennyibe kerül?

  • luciferc

    őstag

    válasz #51736960 #11 üzenetére

    további dolgokban is egyetértek a topiknyitóval, ellenben a te fejtegetéseid helyenként igen gyenge lábakon állnak... szvsz.

    na, jöhetnek a konkrétumok, ez így nulla pontos válasz.

  • luciferc

    őstag

    válasz stangli #21 üzenetére

    Figyu azért, lehet számolgatni, ha gazdaságilag annyira pöpec vagy akkor gondolom azt is tudod, hogy statisztikailag bármit ki lehet hozni... sőt nemhogy statisztikailag de könyvelésileg is...

    na mégegyszer, mert úgy látszik, hogy az érettségi szövegértési része túl könnyű. az összeg mértéke vitatható. a jogcíme nem. érthető??

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #39 üzenetére

    Ok. vitasd. Egy a lényeg. neked, mint végfelhasználónak mindent ki kell fizetned ami költség addig felmerült. mindent. hogy ezt hogy bontják fel, az lehet vita tárgya. de ki kell fizetned. ennyi. ha kicsit is érted a gazdaságot, akkor ezt eddig is tudtad. akkor mi a baj????

    [Szerkesztve]

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #39 üzenetére

    Még annyit, hogy a te írásaidból az látszik, hogy a gazdaság működéséről halvány lila gőzöd nincs.

    Az, hogy van-e rendelkezésre állási átalány vagy nincs, az egy dillemára adott válasz. A dilemma pedig az, hogy ha egy szolgáltatás (jelen esetben a távhő) esetén vannak olyan költségek, amik minden felhasználót egyformán érintenek, vagyis függetlenek a fogyasztástól, akkor ezt egyformán terheljük-e rá minden fogyasztóra. Ilyen az irodaépületek fenntartása, a csövek fenntartásának egy része, a dolgozók bére (vagy annak nagy része), stb. Az egyik oldal azt mondhatja, hogy igen, miért fizessek én a másik helyett. A másik oldal azt mondja, hogy ne egyformán terheljünk, hanem mindent a fogyasztás függvényében. Ekkor aki többet fogyaszt, az nagyobb részt vállal az irodaépület fenntartásából, mint aki kevesebbet. Ez a szegényebbeknek kedvezőbb. Egy harmadik megoldás, hogy a fix költségek egy részét kiterheljük mindenkire (persze ez is csiszolható, lásd pl távhőnél légköbméter alapú a fix díj, legalábbis nálam), a többit fogyasztás arányosan. ezért mondtam, hogy a jogcímet kár vitatni. Ez persze nem jelenti azt, hogy az előbb említett dilemmán nem lehet vitázni. lehet, sőt kell is. Csak te eddig nem ezt tetted.

    De ne feledd, a végén, úgyis mi fogunk kifizetni minden költséget, az utolsó vasszögig, legfeljebb más megoszlásban.

  • luciferc

    őstag

    válasz stangli #38 üzenetére

    ... Kérdem Én, hány informatív műsor van e két média műsorán?

    kevés. nagyon kevés. nem is kellene velük szerződni, de ez egy másik történet. Ami ide tartozik, az az, hogy ha valaki el akar menni szavazni, hogy beleszóljon az ország dolgaiba, az vegye már a fáradtságot, és tájékozódjon. Vagy ha nem teszi meg és csak bele akar ugatni, akkor persze sajnos megteheti, de ne panaszkodjon, hogy megvezették,

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #43 üzenetére

    1. Nem vagyok a ''Drága barátod''. ők mind értelmesek.

    2. A kedvedért elővettem a számlákat és még az éves elszámolást is...egyiknél sincs készenléti díj. Ne gyere azzal,hogy a másik kettő beleintegrálta az árába, mert közhelyes, ha megnézzük a fűtés árát.

    Vazze, ennyire tudatlan és buta nem lehetsz. Ha a másik kettő nem integrálta az árba, akkor szerinted ki fizeti ki azokat a költségeket? Válaszolnál erre???? Mégis ki a túró fizeti az elmü és a többiek irodáinak fenntartását?? Hiszen a postod elején te is elismerted, hogy mi. akkor mit hadoválsz itt? A másik kettő beleintegrálta az árakba. pontosabban az állambácsi, mert pl az áram is államilag meghatározott áron kerül eladásra. Szoktál gondolkozni? A másik kettőnél valószínűleg azért nem készenléti átalánnyal oldották meg a dolgot, mert egész évben szolgáltatnak, míg fűteni csak télen kell.

    Azt írtad: Elárulnám neked,hogy közgáz szakon végeztem és nem idegen a gazdaság tőlem.

    Most hazudtál, vagy csak simán semmit sem sikerült megtanulni??

    Egyáltalán felfogtad amit írtam korábban?

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #51 üzenetére

    Ha megnézzük a fűtés árát, akkor már magában akkora, hogy bele van integrálva már minden.

    Ezt honnan tudod? végeztél számításokat? vagy csak jól esik beleböfögni a nagyvilágba? Amúgy igen, lehet, hogy igazad van. de lehet, hogy nem. Ehhez kellének az ilyen okos és tökös gyerekek, mint te, aki ugye közgázt végzett és ért a gazdasághoz, hogy kikérd a cég beszámolóját, valamint iparági adatokat, és bizonyítsd valamelyik újságban (Figyelő, HVG, stb), hogy bizony túl sok pénzt szednek be. Civil kurázsi ugye. Amíg csak a szád jár, hogy sok, addig az 0 pontos.

    Egy szóval nem állítottam,hogy a másik kettőnél nincs benne, hiszen természetes.

    Nem? hm, akkor miért is kell mellőznöm azt a tényt, hogy más szolgáltatók esetében integrálva van az áram/gáz árába? Na mindegy. Legyen. Akkor tisztázzuk. Téged az zavar, hogy van készenléti átalány, vagy az, hogy magas a számla végösszege? Ez elég egyszerű kérdés, de az eddigi firkálásaidból ez nem derült ki. Na, melyik?

    Újfent kérlek, próbáld meg értelmezni az általam leírtakat. Sehol nem írtam, hogy nem sok a fűtésszámla. De sok, senki nem vitatja. Azt sem, hogy a verseny valószínűleg lejjebb tolná az árakat (bár nem biztos, lásd bankok). De te a kis szösszenetedben nem az árat kifogásoltad, hanem a készenléti átalányt!! Ezt pedig nem túl értelmes hisztérikusan kifogásolni, mert ha nincs átalány, akkor a hődíj lesz magasabb, ahogy írtam, ez egy dilemmára adott válasz. De a lényeget nem befolyásolja, a számlád végösszege ugyanaz lesz. Ezt képtelen vagy felfogni??? Ha a számlád nem lenne részletezve, hanem az lenne rajta, hogy fűtés x Ft, akkor az jobb lenne?

    Nem veszed észre, hogy éppen téged vettek nagyon sikeresen hülyére, mert az iráskádban a számla egy tételén rugózol a végösszeg helyett??

    Ja, ez még korábban kimaradt:
    Viszont nem szeretnék belemenni nagy gazdasági érvelésekbe, mert az megint csak eltérítene a lényegtől és másról beszélnénk, mint kéne.

    mondja ezt egy közgázt végzett ember... ez annyira jellemző a hozzád hasonló szájhősökre. A gazdasági érveléseket minden ilyen ember mellőzni akarja, mert akkor esetleg kiderülne, hogy szart se tudnak. Amit te csinálsz az színtiszta demagógia. Jól hangzik, még lehet, hogy igazság tartalma is van, de ahogy előadod, az kritikán aluli. azt mondod eltérítene a lényegtől. és mi a lényeg? az állításod, hogy sok?
    Nem akarsz esetleg érvelni a állításod mellett? Mert az, hogy a hődíj sok, az nem érvelés, az állítás. Indokold meg, hogy miért sok.

    Segítek: pl azért sok, mert a meleg víz több km csövön jut el hozzád, ami jelentős veszteség, valamint azért sok, mert a főtáv egy iszonyat nagy vízfejet működtet. Az elsővel nem sokat tudsz tenni, az utóbbi ellen fel lehet emelni a szavad. De ehhez ki kellene kérni a beszámolókat, hogy lásd, az egyes költségek hogyan viszonyulnak egymáshoz, és úgy általában mennyire reálisak. Csak úgy belevakkantani a világba, hogy sok, az szánalmasan demagóg.

  • luciferc

    őstag

    válasz Vandit. #54 üzenetére

    ezt hívják demagógiának. Attól, hogy a magyar cégek nagy része nagy örömmel és büszkeséggel húzza le az ügyfeleit és vastagon fog az árkiíró ceruzája, attól még ha valaki azt állítja, hogy a távhő ára erősen túlzottan van megállapítva, akkor azt illik megindokolni. Mert te is meglepődnél, ha mondjuk a rendőrök azt mondanák, hogy akinek rövid a haja, az biztos randalírozni akar, és arra hivatkoznának, hogy hát akiket bevisznek meccsek után, azoknak nagy %-ban rövid a haja, és ebből gondolták, hogy akkor mindenki.

    Elemezgetni mindig az akar aki nagyon okosnak,hiszi magát és jön az okfejtéseivel meg a számaival.A statisztikák,elemzések sz@rt sem érnek,mindegyik ferdít.

    Nem, elemezgetni az akar, aki nem elégszik meg azzal, hogy valaki beleüvölti a világba, hogy a távhő drága. Az emberek 90%-a viszont sajnos ilyen (akinek inge az gyorsan öltözzön fel), többek között ezért is van ilyen szarban az ország. Gondolkozni azt fáj, üvöltözni meg jó.
    De ha te is hajlandó lennél olvasni, akkor feltűnne, hogy egy pillanatig nem mondtam, hogy nem drága. azt mondtam, hogy ne a számla egyes tételein rugózzatok, hanem a végösszegen. Azt viszont, hogy mennyire sok, azt indokolni kell. És nem úgy, hogy veszel egy társasházat saját hőközponttal, és kihozod, hogy az olcsóbb. Persze hogy olcsóbb, hiszen a távhő a legdrágább fűtési mód. Hogy mennyire drága a távhő, azt ahhoz kell viszonyítani, hogy a befizetett pénzből mennyi megy el az elöregedett rendszer karbantartására, meg magára a hőre, és mennyi a vízfej fenntartására. Ezen összegekből látszana, hogy mennyire drága. Lehet, hogy egy jól szervezett cég akár 30-40%-kal is tudná csökkenteni a költségeket, de lehet, hogy a legjobb szervezéssel és hatékonysággal sem lehet 10%-nál jobban csökkenteni. Persze ekkor is meg kell tenni a hatékonyságnövelést, hogy csökkenjen a számla. de itt csak beleüvöltitek a nagy semmibe, hogy a hődíj már tartalmaz mindent, a készenléti átalány csak plusz. és ezt honnan tudjátok? megkaptátok valami kőtáblán?

  • luciferc

    őstag

    Ja, még a távhő kapcsán: azért azon is el lehet gondolkozni, hogy miért van az, hogy a távhőszámla hődíj része akár 15-20%-kal is csökkenhet, ha lecserélik a nyílászárókat és felszerelnek költségosztókat. Lehet, hogy a fogyasztók is pazarolnak??

  • luciferc

    őstag

    válasz Gh0sT #60 üzenetére

    Tudtommal légköbméterre fizetsz, vagy legalábbis a lakás nagyságának megfelelő a díjazás.
    Igen is meg nem is. Ma már minden társasháznak van egyedi hőmennyiség mérője, vagyis a társasház összes lakója összesen csak annyit fizet, amit elfogyasztott. Ezt az összeget határozza meg a szolgáltató, és a legtöbb társasház esetében légköbméter arányában dobja szét a lakók között.
    DE!
    Maga a nyílászárók cseréje hogyan csökkenti a hődíjat, illetve mi az a költségosztó?
    Az előzőek alapján ha a ház nyílászárói jók, akkor kevesebb hőt lehet fogyasztani, mert minden radiátoron lehet szabályozni az átfolyás mennyiségét, tehát a fűtés szintjét is valamilyen mértékben. Sajnos a legtöbben nem élnek ezzel, inkább kiszellőztetik a meleget. Ez a módszer tehát nem hatékony, minden lakónak okosan kellene használnia. Erre megoldás a költségosztó, ami nem az efogyasztott hő tényleges mennyiségét méri, hanem ha minden lakás minden radiátorára fel van szerelve, akkor az egyes radiátorokon leadott hőmennyiség arányítható, kiváltva így a légköbméter alapú felosztását a központi hőmennyiségmérő által megszabott díjnak. Ez a módszer már egyedileg is jelentős csökkenést hozhat, hiszen ha te nem kiszellőzteted a meleget, hanem elzárod a szelepet, akkor a többiekhez képest kevesebb hőt használsz, így hiába nagy a lakásod, kevesebbet fizetsz.

    ezért mondom, hogy ésszel bizony a távfűtéses lakások költsége is jelentősen csökkenthető, bár mindig több lesz mint gázos esetben. Persze ehhez gondolkozni kell, nem pedig hisztizni.

    A Távhő szolgáltat ha tetszik, ha nem. A lakásban lerohad a gatyám, ha tetszik ha nem.
    lásd a megoldást fentebb

    én olyan valamiért fizetek plusz költséget, amire nincs ráhatásom.
    ez nem igaz, lásd fent.

    Nem mondhatom azt, hogy nekem elég a 18 fok télen a 23 helyett. Nem tehetem meg, hogy lekapcsolom a fűtést napközben, amíg nem vagyok otthon, vagy éppen arra a két hétre, amíg síelni mentem.
    de megteheted, lásd fent

    Összességében tehát azt kell mondanom, hogy talán a leadott hőmennyiség még arányban is áll a díjakkal, mert mi van akkor ha egy egyedi gázas lakásban non-stop megy a konvektor... biztosan ott is lehetne vakarózni...

    Köszönöm, hátha ezt megértik a többiek.

  • luciferc

    őstag

    válasz Gh0sT #62 üzenetére

    A költségosztós megosztás kiépítését valószínűleg a távhőnél lehet kezdeményezni, legalábbis nálunk a hőszolgáltatónál lehet és kell. sőt, évről évre változó mértékben, de támogatják is. mert igazad van, pontosan meg akarják tartani az ügyfélkört. atz hiszem egy picit te is alultájékozott vagy, plusz valószínűleg a dolog reklámja sem megfelelő. mellesleg a közös képviselőnek ezt tudnia kellene. ha nem tudja, akkor alkalmatlan, azonnal leváltani.

    de, jobbat mondok, nekik is megéri, ugyanis ha kisebb a hőfogyasztás, akkor ugyan kisebb az árbevételük, de mivel alacsonyabb hőmérsékletű víz keringetése is elegendő, ezért a hőveszteség is kisebb, így a kisebb árbevételhez kisebb költség is tartozik majd, ami összességében még nagyobb nyereséget is eredményezhet, különösen most, hogy nem csak a fűtőanyagok ára nő, de a környezetvédelmi előírások is komoly terhet jelentenek. Azt pedig gondolom nem kell sokat ecsetelni, hogy kevesebb tüzelőanyag felhasználás kisebb károsanyag kibocsátást is jelent.

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #74 üzenetére

    ha nekik van igazuk és jól csinálják, akkor a választási kampányra már te is látni fogod a javulásnak legalább aprócska jeleit kampány nélkül is. ha nem, akkor meg mondhatnak akármit, bukta.

  • luciferc

    őstag

    válasz V.Stryker #77 üzenetére

    győzzetek meg 2-t az ellenállókból, ha jól tudom, 90% fölött kötelező a közgyűlés döntése, nem kell 10%-os beleegyezés! De ezt a közös képviselőnek tudnia kell!

    Másik lehetőség, ez kicsit agresszív. A közgyűlés iszonyat módon megemeli a közös költséget (erre joga van). És közli a nyugdíjasokkal informálisan, hogy lehet választani, vagy rámegy a gatyája is, vagy leváltok a főtávról és akkor nem fog többet fizetni összességében.

Új hozzászólás Aktív témák