Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Bennem sincs nemzettudat, maximum tudat alatt valami kis minimális talán, ennek ellenére szoktam gondolni időnként arra, hogy ez így mennyire jó, milyen előnyei és hátrányai vannak... -azt hiszem, akár hasznos is lehetne ez a nemzetes koncepció, ha valami értelmessel, valóban hasznossal lenne feltöltve, nem többnyire a múlt hülyeségeivel, illetve jelentéktelen apróságokkal, amiknek köze nincs egy közös, jobb jövő lehetőségéhez.

    Azért is nehéz ügy ez az egész nemzettudat nélküli szemmel nézve, mert több hasonlóságot látok magamhoz egy bármilyen nemzetiségű hasonló érdeklődésű emberben, mint a Jóskában, aki attól boldog, ha a nyerőgép kidobja a három cseresznyét, miközben ő bedobja a felesét. Vannak eltérések mindenütt, inkább az a baj, hogy rengeteg szinten, rengeteg formában, módon, és nem tudjuk őket jól elrendezni, se kijavítani néhány berögzült, avítt szokást, jellemzőt. Túl lassan "igazítják" magukat a kultúrák, lassú a reakcióidejük, viszont hozzá van ragasztva a "nemzeti" egy halom mindenhez, és így kötelező belőle feszkót csinálni.

    Jó régi post, csak benéztem, aztán beírtam egyet, hátha feléled a topik. :D

Új hozzászólás Aktív témák