Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drótszamár

    őstag

    [link]

    ''A szárazföldi részt összefüggő jégtakaró borítja, amelynek átlagos vastagsága meghaladja a 2000 m-t, s melynek eredményeképpen az Antarktisz Földünk legmagasabb földrésze. Legnagyobb jégvastagsága 4775 m. A szárazföld körüli óceán egy részét is jég, úgynevezett selfjég takarja. A Föld jégkészletének 90%-a az Antarktisz jégtakarójában van, amely az édesvíz 70%-át tárolja.''

    Szal ez a jég nem a viszkis pohárban van, hanem melette a vödörben, és ha beleömlik cumi van.

    A jég elolvadása, és a fehér eltűnése azért nem ennyire egyértelműen pozitív visszacsatolású folyamat (pontosabban de az, viszont ellene is dolgozik néhány dolog). Ha az olvadással több víz jut a légköbe az növeli a felhőképződést, az visszafogja a földre jutó sugárzás mértékét. A vízszint emelkedéssel nem csak a vízszint emelkedik, hanem a párolgási felület is, ezzel nő a légkörbe jutó víz mennyisége, nő a felhőképződés, csökken a sugárzás.

    Sajna nagyon komplex rendszer, nem ismert minden visszacsatolási mechanizmus. Nehéz a végkimenetelt megjósolni.

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

  • Drótszamár

    őstag

    válasz Vamp #7 üzenetére

    Értem, csak ott az antarktisz, amin a jég nincs a vízben.

    Egyébként szerintem nem a vízszint emelkedéstől kell befosni, hanem a szélsőségek növekedésétől. Sokkal nagyobb gáz lesz, ha jön egy szupercella, és ''megöntözi'' a búzát. Lepakol oda 2 havi csapadékmennyiséget, dió nagyság jéggel fűszerezve, vagy felkap egy falut, és 2 megyével odébb letesz :) . (ezek most is vannak, csak nőni fog a gyakoriságuk)

    ( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Új hozzászólás Aktív témák