Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woodpaul

    őstag

    No, ehhez nekem is hozzá kell szólnom, mert hosszú évek óta tartó problémám kapcsolódik a kérdéshez.

    Kb. 10 éve (18 éves korom tájékán kezdődött az egész). Eléggé fogékony voltam a stresszre, még éjszaka az ágyban is. Sokszor volt az, hogy időben lefeküdtem, de nem tudtam elaludni. Aztán szinte rögeszmémmé vált, hogy ''bakker, minek feküdjek le 11-kor, ha két órát csak forgolódok, amikor ezt az időt hasznosabban is el lehetne tölteni''? És egyszercsak elkezdődtek az éjszakába nyúló számítógépezések. Amikor 2002-ben lett ADSL netem, akkor vált igazán súlyossá az egész. Esküszöm, nem volt azóta egy olyan hetem, amikor minden nap éjfél előtt lefeküdtem volna. Általában 1kor fekszem, de előfordul, hogy ez kitolódik fél 2 - 2-re, extrém esetekben 3-ra is. Bár másnap dolgozom, de ráérek kb. 7:30-8:00 között kelni, de valahogy nem érzem jól magam. Nincs frissesség érzés. Olyankor legszívesebben fel sem kelnék, vagy egyszerűen meghalnék.

    Olvastam valahol, hogy a legpihentetőbb alvás az éjfél előtti időszak. Lehet, hogy itt a probléma gyökere? Hiába alszom 7 órákat, rossz periódusban teszem? Megfigyeltem, hogy így, rendszeresen kialvatlanul hajlamosabb vagyok hülyeségeket tenni vagy mondani, pedig alapból nem érzem magamat egy idióta embernek. Persze, a baklövések miatt (amelyek vagy a fáradságból kifolyólag, vagy amúgy is jelentkeznének) az önbizalmam is megsínyli.

    Tehát feltett szándékom kilépni ebből a körforgásból, mert érzem, előbb-utóbb teljesen gallyra tesz. Nem tudom, emiatt van-e, de az elmúlt 2 évben rohadtul elkezdtem őszülni. Arra is gondoltam, h azért csinálom ezt az egészet - a berögződésen kívül -, mert fáradtan valahogy jobban ''lepattan'' rólam a stressz, erősebb a ''leszarom'' érzés. Ami persze nagyon rossz, de egy általános nyugodtságot kölcsönöz az embernek.

    Nemrég láttam a könyvesboltban egy könyvet az alvásról, annak fontosságáról, elalvási technikákról. Azt hiszem, ha legközelebb arra várok, megveszem. 2-3 ezer forintot lazán megér, ha ráébreszt, mit veszítek egy-egy hajnalba kitolt ébrenléttel, főleg, ha megoldást is kínál a problémámra.

    Közületek is jár(t) valaki ebben a cipőben? Hogyan vethetnék véget ennek? Valahogy vonz az éjszaka, minden nyugodt, csendes. Ahogy Bono is énekelte: ''Midnight is where the day begins...''

    Rendben van, de meddig...?

    [Szerkesztve]

    Androidő

  • woodpaul

    őstag

    válasz woodpaul #50 üzenetére

    Azt hiszem, ez volt az a könyv, amelyet az előző postomban megemlítettem: [link]

    Androidő

  • woodpaul

    őstag

    válasz DarkByte #53 üzenetére

    Így van, a Net csak olaj volt a tűzre. Tudjátok: ''hú, ezt az oldalt még megnézem, ja, még a fórumot is frissítem, ja meg az Indexet is, hátha történt valami...'' stb. Tehát ez egyfajta információéhség is, amivel nem lenne baj, de az embernek meg kell tudnia mondani, hogy na akkor most állj, ne tovább.

    Tegnap 23:50 körül már ágyban voltam, 10 percet olvastam, aztán szinte rögtön elaludtam. Aztán álmodtam valami hülyeséget, és 4:45-kor felriadtam. Nem tudtam visszaaludni, rájöttem, h éhes vagyok, ittam, kajáltam, kicsit olvastam. Kb. 6-kor sikerült újra elaludnom, és nemrég, 10-kor ébredtem. Megfordult a fejemben, hogy felkelek 5-kor, akkor biztos 22-23 órára hulla leszek, és végre elkezdődhet egy új szokás kialakítása, mert ez az állapot most már tényleg tarthatatlan!

    Androidő

Új hozzászólás Aktív témák