Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALI_G

    veterán

    Detto ugyanilyen problémáim vannak néha, főleg az erős hajtásoknál, pl egy ZH-zós hét, vagy maga most a vizsgaidőszak, de mivel kitudom magam mostmár anyira meríteni, hogy legalább anyira fáradt legyek amenyire kell így eltudok aludnk. A gond ott van amikor már átáll a bio ritmus, hogy éjjel sokáig fent vagyunk, akkor ha meg akarjuk változtatni, hogy már éjfélkor lefeküdjünk és azért meglegyen a 8 óra alvás (nekem ez lételem, 6 óra alvással eddig egyszer ment egy hétig, az idén volt, és egy hét után meg vagy 100 kávé után pénteken alapállapotban 111 volt a pulzusom, és akkor megijedtem. rájöttem azért enyit nem ér a dolog)
    Na ilyenkor, hogy elaludjunk, el kell menni úszni, futni 10-15 percet, hogy kimerítsük teljesen a szervezetet. Ilyenkor már a kádban képes lennék elaludni, noha a ritmusom szerint 3ig fent lennék. 11kor már úgy alszom, hogy öröm nézni.

    Alapvetően én is rosz alvó vagyok, de ennek hátterében a sport hiány is ott van, és nem, nem programozok OS-t álmomban, bármyenyire is szeretném :DD

  • ALI_G

    veterán

    A vergődéssel kapcsolatban pedig anyit, hogy amikor úgy érzed egész éjel alig aludtál, akkor ez nem igaz. Noha egy fél akár egy óráig egy szemet sem alszol, utána átmész felületes alvásba, ami egyébként a normális, mély alvásnál is jelen van, és ezek felváltva történnek, nem is tudom, 1 óránként talán. Ez a normális alvás. Az, hogy miért érzed úgy, hogy alig aludtál, vagy hogy csak forgolódtál (erre olyan reggel 4kor szoktam rájönni) akkor az azt jelenti, hogy többnyire felületesen aludtál egész éjjel, és keveset aludtál mélyen. 4kor felkelsz, kimész WC-re, iszol egy pohár vizet, és 5 perc alatt mély álomba zuhansz, mert már nem törődsz vele, úgy érzed már mindegy, ez az alvás el van tolva. Ilyenkor akár 11ig is tudok néha aludni, akarat nélkül, de ha megállítod az alvást mondjuk 8kor, akkor reggel kipihent leszel, mert 4-től bepótolod a mély alvás nagyrészét. Persze másnap semmiképp se igyál kávét ha nem létszükség, és esze kicsit mozogj, akkor aznap már tökéleteset fogsz aludni.

    mod: apropó, én néha szoktam kis lágy zenét hallgatni, és félálom környékén kikapcsolom. Onnan már könnyű az alvás. ;)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák