Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz Andie #19 üzenetére

    Ez igen, külön kis írás :D
    Amúgy, szerintem az agyról bőven nem tudunk eleget ahhoz, hogy ilyeneket mondjunk, hogy 10%-ot használjuk. Tudjuk, mely területek miért felelősek, meg tényleg, nem biztos, hogy teljesen kihasználjuk, mert egy másik rész feladatát is átveheti.
    Ráadásul nem mindegy, tárolókapacitás vagy számító kapacitás. Einstein az utóbbit használta, meg a mindenféle misztikus okosok szerint is bizony használni kell, és akkor lebeghetünk. :))

    Ugyanígy az emlékezés. Én azt olvastam, hogy van a rövid távú memória, ami kb. 7 dolgot (tételt) képes eltárolni. Ez az, amit elolvasol mondjuk töri felelés előtt. :)
    A hosszú távúba meg sokkal több fér, és értelemszerűen tovább is megmarad, oda pedig rendszerezéssel kerülnek be a dolgok. Tehát amikor leülsz tanulni, elolvasol mindent, felmondod, több szemszögből nézed, jegyzetelsz, akkor oda próbálod betuszkolni.

    És a hosszú távú emlékek? Jó kérdés. De amint írtad, ezeket erős hatások égetik be az agyba, így talán más kategóriát képeznek. Erről nem írt az a bizonyos cikk (amit egyszer láttam, nem tudom hol :( ).
    Amúgy, ha valamire emlékezni akarsz, akkor egyzserűen amikor ott vagy, állj meg, és gondold el magadban, hogy erre a pillanatra évek múltán is emlékezni fogsz. Úgy lesz. :)

    De nagy a különbség az egyéni agyak között is... van, aki bármit elolvas, megjegyzi elsőre, és mindenre emlékezik. Nekem például a memóriám borzalmas, sokszor arra se emlékszem, mi volt múlt héten. Se a versek, se semmi nem marad meg. Csak a tények, érdekességek stb. :)

    Az az aura, amit a kutya lát... szóval ilyen szerintem marhára nem létezik. Mindenki ült már fizikaórán. Nincs olyan színes izé ami a képeken van, szóval ez gáz :D
    A kutya láthat téged, az orrával érzi a nemedet, akár a testhőmérsékletedet is. Akár hangok alapján is megkülönböztetheti a nemeket.
    Nem vagyok materialista, sem ateista, de ilyenekben, hogy gondolatolvasás, meg hasonlók nem hiszek.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák