Keresés

Aktív témák

  • I_Am

    veterán

    válasz divot #6 üzenetére

    Ezzel nem is nagyon van probléma, sőt okos dolog.

    Viszont szerintem az a nagy probléma, hogy a dolgozó romák, cigányok, nevezzük öket kissebbségnek ezentúl, nem keresnek meg annyit az állambácsinak, mint amennyit az összességük visz. Most is mit lehetett valamelyik nap látni a tévében? Olyan fullos kérókat osztogatnak és épitenek nekik, hogy ha az egész családom összedobná minden vagyonát sem vehetnénk olyat, amit Ők alanyi jogon kaptak. Kérdem én, hányszor szólnak arról a hírek, hogy egy nagycsaládos, szorult helyzetben lévő fehér ember (mindennemű rasszizmustól mentes a hozzászólás ezen része) kap egy házat, mert rászorul?

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz elit_hun #25 üzenetére

    És akkor eljutottunk a probléma fő okához szerintem.

    Mégpedig, hogy nincs nevelési szándék és határozottság a felsővezetésben. Nevelési szándék nem ajádnékozással kell, hogy kezdődjön, hanem szigorral. Ebben a helyzetben mikor új kormánynegyedet épitenek 100 milliárdért a mi pénzünkből (kérdem én mire fel a megszoritások, ha ezt a pénzt csak ugy elherdálhatják a megkérdezésünk nélkül).

    Minket tudnak szorongatni, azt nem értem oda miért nem tudnak határozottságot mutatni? Mert ez kell. Egy ingyenélőnek, akinek jó a mocsok is soha másképpen nem lehet az életszinvonalát megváltoztatni. Mert már beleszokott a ''szemétbe'', gettóba, stb. Annak ez egy karácsony, addig amig el nem kopik a kapott játék.

    Egy dolog dühített csak amugy a hirekben mikor megláttam az ajándékozásról készült riportot. A családfő full matta részeg volt, ahogyan mutogatta végig mekkora szobák és konyha van, meg hol lesz a gyerekszoba.

    A másik kérdés hirtelen most merült fel bennem. Születésszabályozás? Miért kell 8-10 gyerek egy nulla alatti életminőségű családba? Miért engedik egyáltalán? Nagyfaterom igy került nevelőszülökhöz, pedig Ők csak 3-an voltak testvérek, de sajna édesanyja nem tudta eltartani Őket. Állambácsi közbelépett és megoldotta. Jó, becsületes és szorgalmas családszerető ember lett belőle, és kitartó.

    Miért nem lehet ezt megtenni nevelő szándékkal a kissebbséggel szemben is?

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz Vamp #40 üzenetére

    Megtalálni a helyét a társadalomban.

    Nagyot akarnak ugrani és legtöbbjük egyből, azonnal, sőt már tegnap akarja. (direkt nem írom a szeretné szót)

    Tudod egy baj van. Semmilyen módon nem lehet beláttatni velük, hogy az önértékelésük reális legyen. Kubikusmunka? Hát azt Ő kérem szépen a 4 általánossal nem fogja elvégezni, mert Ő vagy többre hivatott, vagy nem elég neki kezdetnek a 3-4k napi munkabér.

    Itt a probléma, a hozzállás. Egyből armani kell neki, meg szolgálati autó, mert ezt látja a tv-ben (már ha van áram és tv) és mindehez persze neki csak saját magát kell adnia. Mindegyik elsőnek lehetőséget akar, nem szépen járni az úton ahogyan mások. És ezt a nézetet csak belülről lehet megváltoztatni. De ott meg ki? Mert ahogyan egy előttem szóló is leírta, azok közül akik úgymond képviselik őket nagyon kevés az aki ezt nem a megélhetés miatt teszi, hanem elhivatottságból és mert tényleg változtatni szeretne. Nem véltelen, hogy minden romaparlamenti választáson van verekedés. Mert mindenki a kondér közelébe akar kerülni, és meg merem kockáztatni azt is, hogy sok értelmiségi roma is azért tanult tovább mert volt annyi esze, hogy meglátta a jelenlegi helyzetben a pénzt a dologban. Persze ugyanez leírható a többi hazánkban élő értelmiség nagy részéről is, de sokkal sarkallatosabban látszik a romáknál, mint nálunk.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz parandroid #56 üzenetére

    Én integrálnám a gyermekemet, látva a jövőt. Sőt naponta vinném szoliba is, ezzel megkönnyítve a beilleszkedését. Különórákra is járatnám a megfelelő nyelvi nehézségek leküzdésére és lehet én is inditanék egy káromkodjunk minél többet tanfolyamot. :D

    nooffense tényleg, de hülye kérdésre csak hülye válasszal élhettem. :))

    szerk: és nyitnék egy susogós nadrág boltot is. :DD

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz Akheron #57 üzenetére

    Szerintem a rasszista nem az aki nem akar tudomást venni, hanem az aki elnyomással él ellenük és alsóbbrendűnek tartja őket.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Aktív témák