Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    Azon csodálkozom, miért az folyik az ÖSSZES fórumon (ide értem a közvetlenebb főiskolai előadásokat is), hogy CSAK és KIZÁRÓLAG úgy lehetsz valaki, ha

    1. Éjt nap alá téve tanulsz
    2. Pontosan megfelelteted magad az elvárásoknak, ergo a saját agyadat nem ötletelésre, hanem problémamegoldásra használod
    3. Diploma után lehetőleg azonnal felveteted magad egy hosszú listára, ahol semmivel sem vagy több mint a többi név


    Azaz, mindenhol arra készítenek fel, hogy te neked az az egy lehetőséged van, ahogy MÁSNÁL melózz, kvázi ''add el a lelked''. A harmadi tanévbe lépek szeptembertől a fősulin, ennek ellenére olyat, hogy vállalkozásszervezés, esetleg cégalapítási tanácsok v hasonló tárgyak még csak fel sem merültek a tananyagban.


    Sajnos rengeteg kiváló ötlettel találkoztam már életem során, azonban kiagyalóikat rendre elnyelte valamelyik középvállalat... Ennyit az önmegvalósításról.

  • Vamp

    senior tag

    A probléma szerintem azzal van, hogy a friss céget alapítók között már gyakorlatilag bárki megtalálható, ideértve a lakókocsi alól összelapátolt bivalybasznádi hangszóróépítő kisiparostanoncot, vagy az ürgeöntő szakirányon végzett jószágterelgetőt is.

    Viccet félretéve, szvsz amennyiben már a középiskolában elkezdenék tanítani a vállalkozási alapokat, nem hallanánk minden médiumból, hogy ennyi meg ennyi vállalkozás megy tönkre idén. Gyakorlatilag mindezzel azt akarom mondani, hogy bármilyen hülyének lehet cége, de mondok mást, 10 rongyért kiválthatja az emberfia a vállalkozóit, oszt jóvan. Az eltén matematikusnak tanuló barátom kiváló pénzügyi alapok oktatásban vesz részt, hát mondott már nekik egy-két okos dolgot a tanár...

    Kérdés persze, hogy - mivel cégalapítás hajnalán vagyunk éppen, 20 évesen - a frissen abszolvált tudást mennyire tudjuk hasznosítani a gyakorlatban. Mindig fenn kell tartanunk egy csöpp helyet annak a bizonyos plussznak, amit összeszedünk innen-onnan.

Új hozzászólás Aktív témák