Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    válasz frescho #80 üzenetére

    Iránt nem kell kell félteniannyira, páholyból nézték végig Irak lerohanását, és azóta is elemezgetik. Arra gyúrnak hogy ne érje meg amerikának lerohanni őket. Erre kell az S-300 légvédelmi rendszer nekik. Amerika le tudná rohanni őket, de utána nem lenne amerikai légierő. Ez már most is probléma az amcsiknál: Afganisztán és Irak felett rengeteg üzemidőt repültek ki a légierő gépeiből, tömegével van szükségük élettartamnövelő karbantartásra, és még mindig nincsen elegendő drón hogy teljesen ki lehessen váltani a légierő gépeit, bár már folyik a nagyüzemi gyártás, jelenleg ott tartanak, hogy még a Cessnák alá is hellfire rakétát akarnak kötni hogy ne a drága üzemidejű vadászokat kelljen használni.
    Irakban egy millió civil halt meg azóta hogy az amerikai hadsereg elhozta nekik a békét és a demokráciát. Ha ezt az adut Irán ügyesen kijátssza, akkor nem csak az Iráni hadsereggel és a Forradalmi Gárdával kell szembenézniük, hanem a teljes lakossággal is.
    Az idő Iránnak dolgozik. Most kezdték meg a saját fejlesztésű légvédelmi rakéta gyártását amíg az S-300 megérkezik Putyintól.
    Irán csak úgy tudja megakadályozni a háborút, ha mindenki számára világossá teszi hogy egy temető lesz az amerikai hadseregnek. Keményen dolgozik ezért, míg egyesek keményen dolgoznak azon, hogy az S-300 ne érkezzen meg iránba. [wiki S-300].
    Namost ha azt a rengeteg pénzt nem erre a hülyeségre kellene elköltenie, akkor már ott tarthatnának mint Dubai. De ha nem akarnak Irak sorsára jutni akkor muszáj. Megy a verseny, kié lesz Irán olaja és gáza. Egyenlőre Kína India és Pakisztán áll nyerésre, ráadásul ezért még rendes árat is fizetnek, és ez cseppet sem tetszik amerika urainak.
    Utánanéz valaki annak hogy hova kerül az a pénz amit amerika Iraknak fizet az olajért?
    Szerintem Irak infrastruktúrájának a fejlesztésére fordítják. Van erre egy bevált recept:
    Megbízunk amerikai cégeket, akik amerikai nyersanyagból amerikai szállítási céggel helyi munkaerő alkalmazásával jó drágáért felépítik a cuccot, amit lehet mutogatni az éhes tömegeknek hogy milyen jó nektek. Csakhogy ez nem lesz Iraki tulajdon. Amerikai tulajdon lesz, és Irak "haszna" az egészből annyi, amit az a néhány proli munkabérként kapott.
    [elmélet első rész]
    [elmélet második rész]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Új hozzászólás Aktív témák