Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz bambano #33 üzenetére

    Nálad komoly fogalmi zavarok lehetnek... de most nem erről akartam írni.

    Mióta megtudtam a Prohardver címlapján megjelent szakmai írásból, hogy a Windoson butulni lehet és linux alatt könnyebb programozni én már semmin sem csodálkozom.
    Illetve mióta eme cikk szerzője bulvárosan elhíresült az Excel Hiba okozta.... cikkével [link] az ilyen azonnal cseréld az IE8-at című cikkeket már elég nagy fenntartással kezelem

    Visszatérve a Windowson butult tömegekhez meg a Linuxon könnyebben fejlesztő szakik témájához:
    Ezt az ie8-at is lehet linuxon szocializálódott fejlesztő-gyerekek heggesztették másodállásban, és mivel a szívük sem idehúzott, meg nekik nehezebb is volt a kódolás a linuxvilágon kívül, hát bennmaradt pár biztonsági rés.
    Most meg jót röhögnek rajta és lehet megint a pingvin melleket dülleszteni, hogy ilyen Linux alatt nem történhet meg és amúgy is jó alkalom, hogy elmondhassuk az a megoldás hogy lecseréljük az IE8-at.

    Ráadásul ebben a cikkben úgy van összefésülve mintha maga az MS állítaná ezt, a mondatrészek között nincs tartalmi elválasztás:

    "Mivel az IE 8 igen széles körben használt változat, ezért a vállalat közölte, hogy vizsgálják a sebezhetőséget, de addig tanácsokkal segítik a felhasználókat. A legegyszerűbb és legbiztonságosabb módszer a frissítés a következő verzióra (illetve egy másik böngészőre történő átváltás). "

    Kérdezzük mér meg a cikkírót, hogy ez mennyire a szépírói munkásságának terméke, és valóban nyilatkozta az MS, hogy a csere a legjobb megoldás????
    Aki még nem tudná, az újságírás a második legerősebb fegyver. (az első a szex)
    Mint látható az én hsz-emből is, a zárójelezés nem ad felmentést semmi alól, ha a hír forrását nem jelöljük meg.

    --------
    Egyébként tényleg kellenek az ilyen bulváros címek egy IT lapcsalád címlapjára???

    Excel-hiba okozta több európai ország súlyos gazdasági gondjait?
    Internet Explorer 8: tessék azonnal lecserélni!

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz sh4d0w #43 üzenetére

    Én a cikket olvasom, és az általam idézett része olyan állítást tartalmaz, ami akár még egy helyreigazítási procedurát is megérne. Főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy nem az első eset, hogy az MS-el szemben ténybeli állításokat próbálnak nyelvatani zsonglörködéssél magyarázni. (lásd excel hiba)

    Van korábbi elözmény is .. egy cikk a MS kontra Wiki ügyében.
    Idéznék egy moderátori kommentet a cikk alól:

    "Nem ertek egyet a cikk konklúziójával.
    A Wikipediának elsődlegesen helyes információt kell közölnie. Mit ér a szabadság hülyén?
    "

    Én meg azt írom:
    Nem értem a szerzőt. A cikk nyelvezetéből látszik, hogy magabiztosan fogalmaz és érti is amit ír.
    A Prohardveren "elsődlegesen helyes információt kell közölnie" Mit ér a szabadság ha hülyének néznek?.

    [ Szerkesztve ]

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz sh4d0w #46 üzenetére

    Egy cikkben bármilyen helyes tartalmú linket el lehet helyezni, attól még a leközölt mondatok jelentését önmagukban kell vizsgálni. A linkelt tartalomért annak a szerzője felel aki jegyezte, ahonnan meg nyílik a link - jelen esetben ez a cikk - ott a szerző és a közreadó média vállal felelőséget.

    Pl. Ha valaki írna egy cikket arról, hogy Torvalds a Linuxot az "XXXX" cég vagy magánszemély szerzői jogait megsértve indította útjára, de közben elhelyez 6 linket a címlapos írásában, ami ennek ellenkezőjéről szól, attól még a cikkben leírtak kritika tárgyává tehetők. Ha pedig valakinek sérti az érdekeit, akkor lehet kérni helyreigazítást is. Pitinek látszó ügyekben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák