Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Nem rossz, viszonylag magas betekintési szög kombinálva az érintésvezérlet látszatával, de az ilyen optikai csalódásokon alapuló dolgokat sosem értettem igazán. Pláne hogy kereskedelmi forgalomba is kerültek a bár más technológiával készült, mégis elődnek is tekinthető 3D-snek csúfult sztereoszkóp kijelzők. Mi értelme - leszámítva sokféle szakmai modellezést, ahol már az ilyesmik is segítenek?
    Kíváncsi lennék vajon dolgozik-e ma valaki aktívan a tényleges 3D-s kivetítésen a térbe, függetlenül az azt kitöltő közegtől.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #21346560 #4 üzenetére

    Technikailag tényleg nem hologram, de az eredeti hologram a definíciója és a működése szerint is optikai csalódás csupán. A térbe projektorral kivetített képet hívják még hologramnak, de gyakorlatilag az sem az eredeti hologram, ez az elnevezése az ilyen képeknek a sci-fi-k világából származik és ahogy sok mindent, ezt is átvette a köznyelv, sőt lehet a tudományos világ is.

    (#2) FlekkeN: 15 fps a képfrissítés.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz essexboy #11 üzenetére

    Ez csak önreklámnak. Egyébként az ilyenfajta megjelenítés használható lehet a mérnökök, a művészek, az animációkészítők, a filmkészítők, az orvosok, az orvostanhallgatók, stb. számára. Vagyis sok szakterületen szimulációkhoz. A hétköznapi életben semmi értelme, csak egy újabb látványosság, valós érték nélkül.
    Az igazi 3D-s kivetítés a térbe közegtől függetlenül a cél persze (remélhetőleg, és ha létezik egyáltalán kutatócsoport, ami foglalkozik a témával), bár sok tekintetben az is csak látványosság lenne a hétköznapi ember számára, de annál már azért lehetne értelmesebb dolgokat is kezdeni vele, nem csak szórakozást. Az elsődleges célja persze úgyis az lenne, ma már az informatikát egyszerűen összemossák a nagy cégek a szórakoztatóelektronikával, hogy a hétköznapi ember számára ne is legyen több a számítógép, mint szórakoztató eszköz.
    A 3D-s kivetítés felhasználási ötleteihez javasolt a Star Trek holofedélzetének tanulmányozása, igaz az nem csak kivetítés, hanem eneriga-anyag konverzió, ott egy projektor juttatja az energiát megfelelő helyre, ahol anyaggá alakul, de amint megszűnik a kisugárzás, megszűnik az anyag is. Ez mondjuk még elég messze van, bár tudjuk, hogy lehetséges, csak azt nem, hogy hogyan és még megbecsülni sem, hogy mikorra válik egyáltalán az ezzel való gyakorlati kísérletezés lehetségessé.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák