Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz FlekkeN #2 üzenetére

    nem vagyok ugyan szakértője a témának, de nagy valószínűséggel a felvétel miatt, ahogy a tévéképernyőkről készült felvételeken is előjön a frissítés
    de majd jön egy szaki, és megmondja :)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • tocsa

    senior tag

    válasz FlekkeN #2 üzenetére

    Pedig a Youtube videóból kiderül hogy miért villog! Mert ha simán egy statikus tárgyat helyezel a tükörbe, akkor az mozdulatlan. Ha csak egy olyan LCD lapot tennél bele, ami nem mozog, akkor az mindössze egy betekintési szögből adna megfelelő térhatást. Ha bármerre elmozdulnál, akkor elromlana a perspektíva - és a térhatás is. Ezért az egész cuccban az LCD kijelző függőlegesen áll, és nagyon nagy sebességgel pörög. Nézd meg megint a második videót!
    Ahogy ez a keret forog, 192 irány felé az abba az irányba stimmelő verzióját vetítik az objektumnak. Emiatt lesz igazán térhatású: bármelyik irányba körbejársz, mindig a megfelelő nézet villan fel neked a kis forgó kapun. Elég gyorsan foroghat a cucc, mert 15fps-el tud animációt megjeleníteni, azaz 192*15=2880 rpm-el foroghatna a keret, és a benne levő kijelzőnek is 2880Hz-es frissítést kellene tudnia. Szerintem azért villog ennyire, mert a kijelző nyilván nem tud ekkora frissítést, és valószínűleg mind az animációt, mind a nézet vetítéseket "interlace-elik". Azaz kb mint az interlaced TV adásnál, először csak minden párosadik szöget vetít, majd következő körbeforgásnál minden páratlanadik szöget. Ezzel már megfelezhető az rpm vagy a frissítés. De valszeg ezt sokkal nagyobb bontásban kell csinálni, mert 1440 Hz még mindig túl sok, feltehetőleg 4-szeresen vagy még többszörösen interlace-elnek mind a forgatásban mind a felvillantásban. Ezért a villogás.
    Nekem ez a megoldás még mindig jobban tetszik, mert ugyan villog, de nem kell hozzá szemüveg, és valódibb a hologram hatás, mint másfajta illúzió keltő technológiáknál.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák