Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Egy rövid story az AMD-vel kapcsolatban, ami egy friss tapasztalatból fakad (ami bosszant, de jó vége lett):

    Évek óta játszok a Rift-el (az MMO-val nem az Occulussal). A CPU-m 6 magos Phenom II 1090T, ami ha már nem is csúcs, de azért elvárható tőle egy bizonyos szint..még ha nem is Intel gyártmány.

    A játékban sajnos nagyon sokszor előfordultak amolyan grafikai fps esések, spike-ok, gyakori töltőképernyők, sőt ability lag is. A fura az volt, hogy máskor meg viszonylag elég szépen szaladt. Arra gondoltam, hogy a GTX-460 768MB a szűk keresztmetszet, és fórumokon sűrűn okolták az AMD procit is.

    Pár napja rászántam az összeget és vettem egy GTX-950 2GB OC kártyát, amitől vártam a csodát. Full HD-ban nem kellett volna hogy gond legyen, de ugyanúgy maradt a bosszantó fps hullámzás és hasonlók és már csak a CPU lehetett a ludas. (persze szépen futott ultra grafikán is, de megmaradtak a fps droppok)

    Mellékszál, de fontos: A Logitech G600-as egeremhez "járt" egy iOS app, amit fel is tettem az iPadomra. Ebben az egyik widget amolyan rendszerinformációs képernyő. Mutatja a CPU hőmérsékletét, órajelét, a hat mag terhelését külön és mellé a GPU mag, videoengine terhelését, órajelét, hőmérsékletét, memória kihasználtságát. A lényeg hogy játék közben futtattam és egyik pillanatban kicsit leesett az állam. Instázás közben a legnagyobb harc közepén a 3,2GHz-es órajelet szépen levette 800MHz-re és azzal le is esett az FPS-em olyan 50-60 környékéről 11-re. Mikor visszatette, akkor jó volt.

    Ok, net "felcsap" Cool and Quiet...hogy lehet kiiktatni...BIOS-ra tippeltem. Biztos ott is lehet, de azért először benéztem a viszonylag frissen telepített Windows 10 motorházába és meglepődve tapasztaltam, hogy a default energiaséma az "Energiatakarékos". Áttettem "teljesítménycentrikusra", amivel az órajel marad stabilan 3,2GHz és azóta mintha egy másik géppel játszanék.

    Ennyit arról, hogy az AMD CPU nem jó a Rift-re, meg úgy a játékra. Akinek ilyen problémája van, érdemes megnéznie a Windows beállítását. Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a gép, hogy játék közben is takarékoskodni akar, de ne tegye. Lehet hogy Intel prociknál is ezt csinálja?

    A gép nálam csak játékra van, vagyis nem zavar hogy folyamatosan magas órajelen jár, ráadásul van rajta egy szép nagy hűtő, amit fúj egy másik szép nagy házventi is és 40-50 fok felé nem megy.

    Persze ha nem játék fut épp rajta, jobb az "energiatakarékos" séma a pénztárcának...

    Ja és lehet hogy nem kell azonnal videokártyát cserélni, mert lehet hogy nem az a szűk keresztmetszet, sőt talán nem is a CPU, csak egy beállítás.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Mióta megy az Intel vs AMD összehasonlítás a legtöbb tesztben sosem az egyforma árú CPU-kat hasonlítottak össze. Lehet hogy még ma is jobb az AMD az ár/teljesítmény mutatóban, de más szempontból verhetetlennek tűnik az intel. Gyártástechnológiában lassan két generáció előnye lesz. Talán már ma is lehetne, de hova siessen, az AMD messze le van maradva. A 14-16nm-es gyártást már pár éve ígérgetik és szerintem még pár évig ugyanilyen ígéret is marad. Talán valami gyengébb mobil cpu várható tőlük 1-2 éven belül, de desktop szintű nem igazán. Azon se csodálkoznék, ha az AMD lassan megszabadulna a CPU szegmenstől, ami folyamatosan veszteséges. Valami kínai cég biztos megvenné, csak arra nem hiszem hogy az USA kormánya rábólintana. Még az lehetséges, hogy az Intel lök nekik újra valami aprópénzt, hogy tovább maradjon ebben a tetszhalott állapotban. Nekik sokkal jobb egy gyenge konkurens, mint egy semmilyen konkurens, mert az USA-ban nem csípik a monopóliumokat.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz synthattik #28 üzenetére

    Már egy ideje jön...csak mire megérkezik, megint elavult lesz az Intel megoldásaihoz képest. AMD párti vagyok, most is AMD-t használok, sőt ha cserélnék első körben AMD-t néznék, de be kell ismerni, hogy nagyon lemaradtak sok tekintetben.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz FoLey-v #30 üzenetére

    Elvileg ott szerepel a mélyebb beállítások között, hogy mi a minimum órajel, ahova visszavesz... Az változtatás algoritmusa nem tudom, hogy más-e, mint az energiatakarékos beállításhoz képest. A lényeg szerintem az, hogy ha nincs problémád a teljesítménnyel, akkor hagyd úgy, ha van, akkor meg próbáld ki a teljesítménycentrikus beállításon, de persze csak amikor játszol, vagy valami komolyabb CPU igényes alkalmazást futtatsz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák