Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mackósajt

    senior tag

    válasz ftc #21 üzenetére

    "Vesztegetés....az is csak céges formája....Japán is csúnya mert ott is ránéztek a körmére Intelnek?"

    1. Még mindig nem értem miért lenne ez vesztegetés.

    2. Nem a teljes cikkre, hanem csak egy postra reagáltam. Egy szóval sem mondtam, hogy a panaszkodó amcsiknak igaza van, és az EU "csúnya".

    Az általad említett zsarolás elem inkább megálhat, ha tényleg így van.

    Szerintem nem kellene összemosni erkölcsi, és pragmatikus kérdéseket. Az EU azért lép fel, mert véleménye szerint a monopolium rossz az európai polgároknak. Akkor is fellépne, ha a monolium felvásárlással alakulna vagy úgy, hogy a konkurensek egyszerűen szememet gyártanak, ami nem kell senkinek. Ebben nincs semmi erkölcsi kérdés, csak valós vagy vélt érdekek védelme.

    Kedvezményeket kínálni egy vevőnek azért, hogy tőlünk vásároljon, a konkurenciától meg ne, nem gonoszság vagy szemétség, és nem is megvesztegetés. A versenyjogi szabályokat is csak azért sértették meg vele, mert ők legnagyobbak, és gyakorlatilag monopolium alakult ki. Máskülönben a kutyát sem érdekelné.
    (Ha az emlegetett fenyegetések is megtörténtek, az más tészta, de ha csak ez a "vesztegetés" történt, nincs min felháborodni.)

    Az EU is védi az érdekeit, és a cégek is védik az érdekeiket. Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák