Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz azreon #49 üzenetére

    Hát pedig az a helyzet, hogy ha világítást akarsz vezérelni, akkor az a jövőben sem lesz olcsóbban megoldható egy kb 6500ft-os LED izzónál. Pár ezerből nem lehet megoldani ezt egyszerűen.

    Van többféle foglalatos Hue izzó is. Van direkt spotlámpás mennyezethez is.
    Ezzel pedig bármiylen állólámpa kapcsolható ha nem akarsz izzót cserélni, tehát nem kell lemondani semmilyen lámpáról ennél a megoldásnál.

    Vagy itt van az elgato light switch , amit a normál fali kapcsoló helyére szerelhet fel az ember, tehát lehet a foglalat bármilyen ebben az esetben is.

    Vannak itt bőven lehetőségek, sokféle megközelításből.

    [ Szerkesztve ]

  • sarkanyolo2

    őstag

    válasz Stanley-B. #9 üzenetére

    Ezt az otthont szívesen élvezném a mindennapokban... :)

    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

  • MongolZ

    addikt

    válasz Stanley-B. #51 üzenetére

    Azt azért tegyük hozzá, hogy ha az ember nem ragaszkodik ahhoz, hogy a telefonjával beszélgessen, meg ott keresse ki a menüket, gyönyörűen elrejthető rádiójel vezérlésű kapcsolótáblák közül tud választani, ezekhez képest töredék áron. Továbbá nem kell belesűríteni (mint pl. a Philips Hue esetében) a Wifit, a trafót, és magát a led izzót az E27 foglalatba, hogy a melegedés miatti hatékonyságromlásról ne is beszéljek.
    3e forintért már röhögve talál ugyanolyat, mint amilyet linkeltél, csak nem wifis, hanem távirányítós, 3,5e forintért meg a falba is el tudod rejteni és soha senki nem látja.

    Én egyelőre csak a "vagizást" látom ebben, sokkal hatékonyabb egy egyszerűbb rendszer, ráadásul olcsóbb is.
    Ha meg ráraksz egy csomó nyitásérzékelőt, stb. a fűtési rendszeredre, szegény rendszer azt se fogja tudni, mit csináljon, elég neki a külső időjárás érzékelő (ha már kötelező 100m2 fölött). Néhány ilyen eszköz hozzátételével alig fogsz tudni spórolni, de legalább sokat költöttél.

    Persze ennek megvan a piaca, ahogy látjuk nem az szegény emberek vannak megcélova, hanem akinek már gondolkodnia kell azon, hogy mire költse a túl sok pénzét...

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz MongolZ #53 üzenetére

    "Azt azért tegyük hozzá, hogy ha az ember nem ragaszkodik ahhoz, hogy a telefonjával beszélgessen, meg ott keresse ki a menüket, gyönyörűen elrejthető rádiójel vezérlésű kapcsolótáblák közül tud választani, ezekhez képest töredék áron."

    Töredék áron, olyat, aminek a képességei is a töredéke a Philips Hue-nak. Nincs ezzel gond, mindenki eldöntheti, hogy milyet szeretne és mit engedhet meg magának.

    "Továbbá nem kell belesűríteni (mint pl. a Philips Hue esetében) a Wifit, a trafót, és magát a led izzót az E27 foglalatba, hogy a melegedés miatti hatékonyságromlásról ne is beszéljek."

    A Hue izzókban nincs wifi....
    ZigBee Light Linken keresztül kommunikál a bridge az izzókkal. Semmilyen hatékonyságromlásról nem lehet beszélni.

    "3e forintért már röhögve talál ugyanolyat, mint amilyet linkeltél, csak nem wifis, hanem távirányítós, 3,5e forintért meg a falba is el tudod rejteni és soha senki nem látja."

    Megintcsak kinek mire van igénye. Az én meglátásom az, hogy ha valaki kiad 3500ft-ot, akkor már érdemesebb rászánni a pénzt és Hue-t venni, mert a képességei fényévekre vannak egy béna távirányítós izzótól... ráadásul falba való rejtegetéssel sem kell szórakozni. De ha valakinek mégis elég a 3500ft-os távirányítós izzó, vagy annyira van pénze, akkor hát vegye azt, én nem fogom azt mondani, hogy "biztos menőzni akartál, de nem volt rá pénz".

    "Én egyelőre csak a "vagizást" látom ebben, sokkal hatékonyabb egy egyszerűbb rendszer, ráadásul olcsóbb is."

    Akkor képzelj el egy szituációt. Átjönnek ismerősök/rokonok. Mit fognak látni?
    Béna távirányítós izzók: felemeled a kapcsolót és felkapcsolod a világítást, mintha a TV-t kapcsolnád fel. 10 rokonból hány veszi észre? 10. "Vagizási" faktor? 10.
    Philips Hue: nem csinálsz semmit, mert napnyugtakor már felkapcsolt magától, te meg sem mozdultál. 10 rokonból hány veszi észre? 0. "Vagizási" faktor? 0.

    Ráadásul ott van még az a tény, hogy pont az ilyen távirányítós világítás kelt "vagizási" hatást, mert aki ismeri az okosvilágítás megoldásokat, rögtön azt fogja gondolni, hogy nagyon akartál valami jót, de nem telt rá, és ezért kapcsolgatod most távirányítóval az izzóidat.
    Arról nem is beszélve, hogy ki akar magánál egy távirányítót tartani, vagy mi van akkor, ha az emeletről szeretnéd felkapcsolni az alsó szinten a világítást ugyebár...

    Nem azt mondom, hogy teljesen haszontalan egy távirányításos izzó, de az ára tükrözi a képességeit is.

    "Ha meg ráraksz egy csomó nyitásérzékelőt, stb. a fűtési rendszeredre, szegény rendszer azt se fogja tudni, mit csináljon"

    Miért is? Azt fogja csinálni, amit beállítottál.

    "elég neki a külső időjárás érzékelő (ha már kötelező 100m2 fölött). Néhány ilyen eszköz hozzátételével alig fogsz tudni spórolni, de legalább sokat költöttél."

    Jó lehet sok mindenre egy külső időjárás érzékelő, pl. Elgato Eve Weather, de azzal nem tudod megoldani, hogy kapcsoljon le a klíma, ha kinyitod az ablakot.
    Az viszont igaz, hogy a legtöbb okosotthonos eszközzel nem lehet spórolni, csupán a kényelmet szolgálja. Én sem állítottam egyébként, hogy ezekkel milyen jól lehet spórolni.
    Az okostermosztát és 1-2 eszköz van még a piacon, amivel szerintem jelentős megtakarításokat lehet elérni éves szinten.

    "Persze ennek megvan a piaca, ahogy látjuk nem az szegény emberek vannak megcélova, hanem akinek már gondolkodnia kell azon, hogy mire költse a túl sok pénzét.."

    És ezzel nincs is semmi gond, mindenki eldöntheti, hogy mire futja. Nyilván ha kell kenyérre a pénz, akkor felejtős az otthon automatizálása. Porschét sem kell mindenkinek vennie.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz Stanley-B. #54 üzenetére

    "Töredék áron, olyat, aminek a képességei is a töredéke a Philips Hue-nak. Nincs ezzel gond, mindenki eldöntheti, hogy milyet szeretne és mit engedhet meg magának."

    A Philips Hue izzó egy egyszerű vezérelt lámpa, semmi több, ugyanannyit tud, mint akármelyik másik színváltós led, semmi többet. Ami tudja a "különlegességeket", az a vezérlése. Azt meg ma is olyat veszel, amilyet akarsz, rengeteg megoldás létezik már, amelyik legalább annyit tud, mint ez a rendszer, max nem ilyen csicsa, nem ilyen menő, viszont olcsóbb.

    "A Hue izzókban nincs wifi....
    ZigBee Light Linken keresztül kommunikál a bridge az izzókkal. Semmilyen hatékonyságromlásról nem lehet beszélni."

    Tök mindegy, hogy wifi/nem wifi, egy plusz valami, amit bele kellett tenni az izzóba. Már a trafóval egybeépített ledek hatásfoka is gyengébb, mint a külön lévőké, itt még belepasszíroztak egy vezeték nélküli egységet. Nem véletlen, hogy a gyári értéke csak 60 lm/W. Egy mai normális led izzó hatásfoka 100-120 lm/W... Ehhez jön még hozzá, hogy a led legnagyobb ellensége a melegedés, amit természetesen ügyesen meg is tesz, na még erre jön rá a trafó hője + a vezeték nélküli technológia hője és helyfoglalása.

    "Az én meglátásom az, hogy ha valaki kiad 3500ft-ot, akkor már érdemesebb rászánni a pénzt és Hue-t venni, mert a képességei fényévekre vannak egy béna távirányítós izzótól.."

    "béna" távirányítós izzó? Ugye most viccelsz? A telefonod nem egy távirányító? Láttál már ilyen rádiójel vezérlésű távirányítót? Mondom még egyszer: A Hue-nek semmilyen extra képességei nincsenek, egy egyszerű lámpa az, a vezérlése az, ami lehetővé teszi ezeket az extrákat, de ez is akárhogy máshogy megoldható.

    "Béna távirányítós izzók: felemeled a kapcsolót és felkapcsolod a világítást, mintha a TV-t kapcsolnád fel."

    Megint ez a "béna". Mondom, hogy neked csak a vagizás miatt kell, egyébként nem szólnád le. Így meg a BÉNA telefonodat veszed föl, ez mennyivel jobb?

    "Philips Hue: nem csinálsz semmit, mert napnyugtakor már felkapcsolt magától, te meg sem mozdultál."

    Ezt akármelyik vezérlés megcsinálja neked, akár alkonyatérzékelővel, akár előre beprogramozott idővel.

    "Arról nem is beszélve, hogy ki akar magánál egy távirányítót tartani, vagy mi van akkor, ha az emeletről szeretnéd felkapcsolni az alsó szinten a világítást ugyebár..."

    Akár minden helységben lehet távirányító, akár zsebedbe is teheted, ha nagyon akarod. Nehogy azt mondd nekem, hogy te a telefonoddal a zsebedben mászkálsz otthon egész nap...
    Ezek a rádiójel vezérlésű kapcsolók akár több száz méterre is hathatnak, nem probléma neki ez.

    "Miért is? Azt fogja csinálni, amit beállítottál."

    Látszik, hogy nem láttál még ilyen rendszert a gyakorlatban. Olyan könnyen elqrható, hogy az emberek 99%-a el is qrja. Ezen kívül egy falfűtés, padlófűtés, stb, esetében kb. semmi értelme.

    "Jó lehet sok mindenre egy külső időjárás érzékelő, pl. Elgato Eve Weather"

    Ez neked időjárás érzékelő???

    "de azzal nem tudod megoldani, hogy kapcsoljon le a klíma, ha kinyitod az ablakot."

    1., Kezdjük az alapoknál: miért kell egyáltalán a klíma? Azon az égövön, ahol mi lakunk, LUXUS a klíma. Rengeteg építészeti megoldással lehet csökkenteni, akár megszüntetni a klimatizálási igényt, kezdve a normális szigetelésen, nyílászárón át a tető kialakításán keresztül az árnyékolásig, valamint a természetes árnyékolásig (délen lombhullatók, kelet-nyugat ízlés szerint lombhullató/örökzöld, észak örökzöld). Nekem nincs otthon se légtechnikám, se klímám, egyszerű éjszakai szellőztetést használva ezen a nyáron 24 fok volt a maximum, amit mértem benn, egy használaton kívüli szoba hőmérséklete 21 fokig ment fel. Majdnem minden szoba hőmérsékletét mérem (vonatkozó rendelet szerint 26 fok alatt nincs hűtés, de ezzel nincs baj, ez az egészséges). Igaz, az én házamnak nem a mai divatnak megfelelő "amerikai" kialakítású tetője van, hanem jó pár méter magasságú nyeregtetője.
    Persze vannak kivételek, pl. Budapest jó része, ahol az aszfalt/beton hatalmas hőtároló tömege miatt nem hűl le a levegő éjszaka sem.
    2., Miért van nyitva az ablak nyáron? De most tényleg... MIÉRT??? Ha nincs légtechnika, akkor szellőztetni mindig huzatban, az max 1 perc, addig akár mehet is a klíma, többet árt a ki-be kapcsolás.

    "Az okostermosztát és 1-2 eszköz van még a piacon, amivel szerintem jelentős megtakarításokat lehet elérni éves szinten."

    Röhej az egészben, hogy ezek a megtakarítások a marketing anyagokban nagyon szépen mutatnak, de a valóságban pár %-ot, ha érnek.

    Az egész Philips Hue sorozatot ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor a Tesla kijött az energiatárolójával, mindenki úgy ünnepelte, mint a világmegváltót, hatalmas fejlesztést... miközben évek óta elérhető a technológia, csak nem ilyen szép, nem ilyen csicsa, több energiát is tud tárolni, cserébe sokkal olcsóbb... De mondhattam volna akár az Apple termékeit is.

    [ Szerkesztve ]

  • letepem

    aktív tag

    válasz Stanley-B. #51 üzenetére

    Technikai szinten ennek a LED-nek a valós értéke 1000-2000 forint között mozog a többi csak az "újdonság" varázsa miatt beépített profit!
    A sima led fényforrás jóval olcsóbb is lehetne, de nem érdeke az iparnak, hogy te kevesebbb energiát eméssz fel!

    látok, hallok, érzek és gondolkodom.

  • MongolZ

    addikt

    válasz letepem #56 üzenetére

    "A sima led fényforrás jóval olcsóbb is lehetne, de nem érdeke az iparnak, hogy te kevesebbb energiát eméssz fel!"

    Ez persze nem igaz, hatalmas pénz van a led-bizniszben, a led gyártók epekedve várják, hogy meghaladják a hagyományos fényforrások (kerámia-fémhalogén, kis- és nagynoymású nátriumlámpák) hatásfokát.

    Egyébként igazad van, röhej, hogy tízezreket kérnek egy kompakt fénycső hatékonyságú ledlámpáért.

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz MongolZ #55 üzenetére

    "Azt meg ma is olyat veszel, amilyet akarsz, rengeteg megoldás létezik már, amelyik legalább annyit tud, mint ez a rendszer, max nem ilyen csicsa, nem ilyen menő, viszont olcsóbb."

    akkor ne kímélj, mutass néhány konkrét megoldást, ami legalább ennyit tud, és olcsóbb. Linket is hozzá.
    Például, hogy hogyan kapcsol fel az előszoba világítás ha mész haza és megközelítetted az otthont 50-100 méterre, de csak akkor ha közben napnyugta is van már?
    Hogyan kapcsol le magától a nappaliban az a szép állólámpa, mikor elmész otthonról?

    "Tök mindegy, hogy wifi/nem wifi, egy plusz valami, amit bele kellett tenni az izzóba. "

    mert a te általad említett távirányításos izzókba nem kell semmi plusz dolog?
    Otthoni felhasználásra tökéletesen elég 60 lm/W is, főleg a manapság divatos sok spotlámpás kialakítással.

    ""béna" távirányítós izzó? Ugye most viccelsz?"

    Nem.

    "A telefonod nem egy távirányító? Láttál már ilyen rádiójel vezérlésű távirányítót? Mondom még egyszer: A Hue-nek semmilyen extra képességei nincsenek, egy egyszerű lámpa az, a vezérlése az, ami lehetővé teszi ezeket az extrákat, de ez is akárhogy máshogy megoldható."

    A telefonom nem egy plusz felesleges távirányító, amire nem lenne semmi szükség. A telefon adott. És igen, egy iPhone 6s Plus nem béna, ellenben egy olcsó izzó távirányítójával.
    A Hue egy termékcsalád, aminek része a Hue Bridge is. Tehát igenis, a Hue-nak vannak extra képességei, csak nem az izzó miatt vannak ezek a képességek, hanem a Bridge miatt. És sosem állítottam ezt másként.

    "Megint ez a "béna". Mondom, hogy neked csak a vagizás miatt kell, egyébként nem szólnád le. Így meg a BÉNA telefonodat veszed föl, ez mennyivel jobb?"

    Erre már fentebb válaszoltam. Azért mert azt állítod rólam, hogy én “vagizok”, attól még nem lesz így. Egyszerűen szerintem a Hue a legjobb megoldás erre ha az összes szempontot figyelembe veszem.

    "Ezt akármelyik vezérlés megcsinálja neked, akár alkonyatérzékelővel, akár előre beprogramozott idővel."

    Aha, szóval már alkonyatérzékelőről beszélsz. Akkor úgy érzem kezd megnőni az a kezdeti 3500 forintos büdzsé.
    Kérem a linket az alkonyatérzékelőhöz.
    És ugyan miért kéne eltöltenie valakinek egy csomó időt azzal, hogy beprogramozza egész évre a napkeltéket és napnyugtákat? Ráadásul ehhez is költeni kell pluszban még pénzt, hogy legyen mit beprogramozni rá.
    És még jó eséllyel így sem tudná, vagy csak vért izzadva tudná azt, amit a Hue 2 érintéssel, hogy fokozatosan veszi le a fényt ahogy kel fel a nap és fokozatosan szépen lassan kapcsolja fel, ahogy nyugszik. Lehet sok embernek ez hülyeség meg menőzés, de az a helyzet, hogy sok olyan ember is van, aki viszont értékeli ezeket a finom megoldásokat. És én sem szólom meg az olyan embereket akiket ez nem érdekel olyan megjegyzésekkel, hogy “hejj igénytelen csóri”.
    Kérem a linket ahhoz az eszközhöz, amivel beprogramozod a világítást az egész évre, napkeltéhez és napnyugtához, úgy, hogy minden egyes nap akkor kapcsoljon fel amikor pont kell és akkor le amikor pont kell. Az már nem is elvárás, hogy fokozatmentesen csinálja ezt, mint a Hue… Ahhoz az izzóhoz is jöhet a link, amiket vezérelnél vele.
    Lassan kezdünk ott tartani, hogy telerakod az egész házat szeméttel, hogy megfelelően működjön a világítás.
    Ehelyett az ember inkább megveszi a Hue 25 ezres starter packet, kibontja és beállítja az ingyenes telefon alkalmazásban 2 érintéssel minden plusz szemét nélkül.
    Arról beszélnem sem kell, hogy minél több külön eszközöd van, annál nagyobb a meghibásodás esélye is, több a hibaforrás.
    Sok ember szemében az igenis PÉNZT ÉR, ha egy egyszerű kisméretű hub minden amire szükséged van, csak bedugod és működik és nem kell semmi mással foglalkoznod.

    "Akár minden helységben lehet távirányító, akár zsebedbe is teheted, ha nagyon akarod. Nehogy azt mondd nekem, hogy te a telefonoddal a zsebedben mászkálsz otthon egész nap...
    Ezek a rádiójel vezérlésű kapcsolók akár több száz méterre is hathatnak, nem probléma neki ez."

    Ugyebár az egyik fő kiindulópont az árelőny volt, azt mondtad, van olyan ami többet tud mint a Hue, olcsóbban. Ehhez képest a minden helyiségben elhelyezett távirányító aztán valóban költséghatékony megoldás...
    Maga a távirányító is, aztán mindbe elem is... Akárhogy nézem, több sebből vérzik ez a megközelítés.
    Én nem mászkálok telefonnal egész nap, mert az Apple Watch viszont egész nap rajtam van és azzal vezérelni tudok bármit a házban. De ha nem lenne Apple Watchom, akkor is kb. minden embernél többet van a saját telefonja, mint egy külön távirányító a világításához…
    Kérek egy linket a rádiójel vezérlésű kapcsolóhoz, aminek több száz méter a hatósugara. Meg ahhoz is, amit vezérel. De elég lesz olyan is ami egy emeleti szobából tudja vezérelni mondjuk a konyha világítást rádiójellel. És akkor még mindig távol vagyunk attól, hogy másik városból vezéreljük a világítást, vagy akár csak az utca végéről.

    "Látszik, hogy nem láttál még ilyen rendszert a gyakorlatban. Olyan könnyen elqrható, hogy az emberek 99%-a el is qrja. Ezen kívül egy falfűtés, padlófűtés, stb, esetében kb. semmi értelme."

    A termosztát és ablakérzékelő kapcsán állítottad azt, hogy "ha meg ráraksz egy csomó nyitásérzékelőt, stb. a fűtési rendszeredre, szegény rendszer azt se fogja tudni, mit csináljon".
    Ebből nekem az jön le, hogy inkább te vagy az, aki nem látott még ilyen rendszert gyakorlatban.
    Én egyébként olyannyira nem láttam ilyen rendszert gyakorlatban, hogy csupán minden egyes nap használom itthon :)

    És ezen nincs rajta semmilyen közelmúltbeli vásárlásom, pl az Eve Door/Window szenzorok stb.

    A 2 érintéses HomeKit konfigurálást biztos elrontja minden user a pofonegyszerű felületen, de a napkelte-napnyugta programozása meg az alkonyatérzékelő összehangolása a világítással viszont biztos menne mindenkinek, igaz?
    Padlófűtés is vezérelhető már ilyen módon. Falfűtésről nem tudok, de szerintem csak idő kérdése.

    "Kezdjük az alapoknál: miért kell egyáltalán a klíma? Azon az égövön, ahol mi lakunk, LUXUS a klíma."

    Szerintem én nem lakok egy szar házban Budapesten, 5 éve épült, de ennek a tetőtere is elviselhetetlenül meleg nyáron. Bár biztos vannak erre hatékony megoldások is, azért ahogy írtad, függ a környezettől is, ami viszont adott.

    "Röhej az egészben, hogy ezek a megtakarítások a marketing anyagokban nagyon szépen mutatnak, de a valóságban pár %-ot, ha érnek."

    Nekem a téli gázszámlám decemberben 8700 Ft-ról 5140-re csökkent tőle előző év azonos időszakához mérten. Persze lehet, hogy épp nem volt annyira hideg, vagy változott a gáz ára, de ez ezzel együtt is kézzelfogható megtakarítás szerintem, kizárt, hogy ekkora különbség legyen pont akkor, amikor meglett a termosztátom.
    De ezen nincs vita egyébként, az okosotthon berendezései 90%-ban szerintem sem spórolnak meg pénzt, főleg kényelmi funkcióik vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • _Smooth

    senior tag

    válasz petipetya #12 üzenetére

    Amit itt írsz, az számomra sem életszerű. Inkább amolyan "szereted a kütyüket, így megpróbálod megmagyarázni, miért van rájuk szükséged" érzetet kelt.
    Ha dimmelve szeretnék fényt kapcsolni hazaérve az előszobában, akkor veszek inkább ilyen kapcsolót.
    Nekem ezekre az "otthon okosításokra" azért lenne szükségem, hogy időzíteni, távolról vezérelni/beavatkozni tudjak, illetve, hogy a rendszer - érzékelők segítségével - önmagát (valóban intelligensen) tudja irányítani.
    Pl. elmegyünk nyaralni, egy gombnyomásra zár mindent, leereszti a redőnyöket, lejjebb veszi a fűtést, behúzza a napellenzőket, lekapcsol minden felesleges fogyasztót. Nem futtatja le a szokásos napi rutinokat (napkeltével redőnyemelés, napnyugtával leeresztés, ha odasüt a nap, akkor árnyékol, ha szél van, behúzza őket, stb), ellenben időnként, kis eltolásokkal, random jelenlét szimuláció (egy kis redőnymozgatás, világítás kapcsolgatás), illetve néha tetőablakon résszellőztetés, hogy ne kelljen a szellőző rendszert üzemeltetni. Kaputelefon a smartphonera cseng ki, ha bent nem válaszol senki, így bárhonnan tudok az érkezővel kommunikálni.
    Ezen kívül pedig, ha otthon vagyunk, a multimedia központ (szerveren tárolt tartalom, klienseken egységes katalogizáló/HTPC szoftver, adatbázis kezelés, multiroom), illetve a napi rutinok (reggel zenével ébreszt, redőnyt emel, fürdőt felfűti, esetleg kávét lefőzi - mindezt "egyénenként", de legalábbis helyiségenként külön - gyerek csak később megy el otthonról, nem kelti fel velem együtt... asszony persze bukta :D), jelenlét érzékelés, ha nappaliban tartózkodik valaki, akkor fűtés aktív, beállított hőmérsékletet tartja. Ha huzamosabb ideig nincs senki, fűtést elengedi, világítást lekapcsolja. Valaki napnyugta után még tartózkodik a teraszon, redőnyt ott nem engedi le, ajtót nem zárja, világítást nem kapcsolja le.
    Hazaérkezést már érzékeli, kaput/garázst nyitja gombnyomás nélkül, majd az ajtót is. Ha gyerek otthon hagyta a kulcsát/telefonját, munkahelyemről nyitom neki az épületet ("ha otthon hagyta a telefont, hogy hív fel" - haver, szomszéd telefonjáról... vaaagy, a kaputelefonról? :) )

    Nekem ettől okos az "okos otthon" és ez nem utópia.
    Ezek mind lehetséges, létező dolgok, csak erősen pénz kérdése, vagy sok utánajárás, kombinálás, DIY.
    Ahogy néztem, Somfy cuccai már kb a nagyját lefedik ezeknek (multimedia részt kivéve).

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák