Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonye

    senior tag

    válasz Ixion77 #88 üzenetére

    Így igaz!
    Egy multinak semmi egy ilyen bigyó.
    Hát kár, hogy zárhatom a boltot :(

  • UnA

    Korrektor

    válasz Ixion77 #88 üzenetére

    "de mint minden hasonló intézkedés, ez is a kicsiket sújtja igazán."

    Példa? Vagy csak megint megy az összeesküvés-elmélet gyártás?

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ixion77 #104 üzenetére

    "Ugyanakkor továbbra is úgy vélem hogy a jelenlegi formájában a törvény több problémát okoz a KKV szektorban mint amennyit megold.": azt az állítást, hogy a törvény sok problémát okoz, támogatom.
    hogy többet-e, és mennyit old meg, egyéni teherviselési képesség kérdése.

    valójában ott lehet ezen probléma magja, hogy az adatkezelőnek szinte csak problémát okoz, az előnyök meg jórészt az ügyfeleknél csapódnak le. ez az aszimmetria okozza a vállalatok, vállalkozók ellenállását. én a magam részéről kifejezetten örülök, hogy az egyének jogait végre nagy bunkósbottal kikényszerítik, mert engem jobban zavar az adatharácsolás, mint az, hogy ezügyben a másik oldalon is vagyok, ezért szívni fogok, mint a torkosborz.

    "Most te azt sugallod, hogy ők "magatartási kódexet" kell kidolgozzanak": itt két tévedés van. nem én sugallom, hanem a rendeletben konkrétan benne van (pl. preambulum 77. paragrafus, vagy az előbbi hsz gyakorlatilag kompletten a preambulum 98. paragrafusa, illetve konkrétan 5. szakasz 40. cikk).

    másrészt nem neki kell magatartási kódexet kidolgoznia (nem kizárva ezt), hanem valamilyen szervezetnek, amihez csatlakozhat.

    ott is látok egy kis tévedést, hogy azt gondoljuk, mindenkinek ugyanolyan lesz a felkészülése a gdpr-ra. nem. egy gumisnál az egész cécó nagyságrendekkel egyszerűbben lezajlik, mint pl. nálunk, és újabb nagyságrendekkel egyszerűbb, mint pl. egy automatikus hitelbírálati rendszert használó banknál. én biztos írni fogok vagy 200 oldalt, a gumisod meg lehet, 6-8 oldalban elintézheti az egészet.

    "Tehát költsenek rengeteg időt és energiát valós termelő munka helyett azzal hogy megoldjanak egy kvázi nem létező problémát.": igen, töltsenek. nincs mese, rendelet van rá. csak azt nem értem, miért pont az adatvédelem ekkora probléma, mikor kilószám vannak előírások, amiknek meg kell felelni, és azok ellen nem tiltakozik senki? hogy csak egyet mondjak, ami mindenki számára triviális és biztosan gond: könyvelés. a gumisod a könyvelési szabályoknak megfelel? ha igen, a gdpr-nak miért nem? a tűzvédelmi szabályoknak megfelel? a munkavédelminek? a veszélyes hulladékok kezelését előíró szabályoknak? pedig mondhatnád, hogy 30 éve dolgozik, tudja, hogy melyik drótban van áram, stb. és mégis meg kell felelnie.

    "GDPR esetében szerintem be kellett volna azt korlátozni úgy, hogy csak azokra az esetekre vonatkozzon, ahol a haszna és a nem használatból eredő kockázat jelentősen meghaladja az költségét.": csak mondom, hogy ez benne van a gdpr-ban. ezt se tudtátok?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Ixion77 #109 üzenetére

    most csak egy példát mondok: a szakértő azt fogja mondani a gumisodnak, hogy vezesse be a clean desk policyt. remélhetőleg olyan megfogalmazásban, hogy a gumisod értse :)

    te, mint ügyfél, ezzel jól jársz, mert az adataidat jobban fogja védeni idegenektől.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák