Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz bambano #158 üzenetére

    Már az is alkalmas a profilakotásra, hogy milyen weboldalt látogatott meg, még akkor is ha a látogatást nem folytatta. Ha bele akarok szállni, márpedig én oltári gdpr troll leszek, akkor simán be tudom bizonyítani, hogy egy esetleges súlyos adatvédelmi incidens esetén ezzel engem kár érhet. És akkor még nem beszéltem arról, hogy mi van akkor, ha az ügyfél törlést kér. Ha logolsz, akkor máris szopóágon vagy. Az egyetlen helyes és biztonságos megoldás az összes logolás kikapcsolása. Mondom, rengeteg olyan pont van, ahol a jog olyan elvárásokat támaszt, amiről még maga sem tudja, hogy ezt támasztotta, és főleg nem azt, hogy ezt technikailag hogy a büdös picsába kéne megvalósítani.

    RudY

    Itt is üti egymást a jogász és az informatikus némileg.
    Mindig a jogász nyer. Az informatikus csak szív.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz bambano #158 üzenetére

    a,b,c,f. az a,b,c szerintem egyszerűen ráhúzható, az f-et egy kicsit gyomrozni kell.

    a) ??? Hozzájárulását adta?

    Ezek közül milyen módon:
    (32) Az adatkezelésre csak akkor kerülhet sor, ha az érintett egyértelmű megerősítő cselekedettel, például írásbeli – ideértve az elektronikus úton tett –, vagy szóbeli nyilatkozattal önkéntes, konkrét, tájékoztatáson alapuló és egyértelmű hozzájárulását adja a természetes személyt érintő személyes adatok kezeléséhez. Ilyen hozzájárulásnak minősül az is, ha az érintett valamely internetes honlap megtekintése során bejelöl egy erre vonatkozó négyzetet, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások igénybevétele során erre vonatkozó technikai beállításokat hajt végre, valamint bármely egyéb olyan nyilatkozat vagy cselekedet is, amely az adott összefüggésben az érintett hozzájárulását személyes adatainak tervezett kezeléséhez egyértelműen jelzi. A hallgatás, az előre bejelölt négyzet vagy a nem cselekvés ezért nem minősül hozzájárulásnak. A hozzájárulás az ugyanazon cél vagy célok érdekében végzett összes adatkezelési tevékenységre kiterjed. Ha az adatkezelés egyszerre több célt is szolgál, akkor a hozzájárulást az összes adatkezelési célra vonatkozóan meg kell adni. Ha az érintett hozzájárulását elektronikus felkérést követően adja meg, a felkérésnek egyértelműnek és tömörnek kell lennie, és az nem gátolhatja szükségtelenül azon szolgáltatás igénybevételét, amely vonatkozásában a hozzájárulást kérik.

    b) nincs szerződés a két fél között, ez kihúzva

    c) Nincs jogi kötelezettség. Az ip-cím logolása lehetőség, nincs rá vonatkozó előírás. Az EU rendelet magasabb szintű jogforrás, mint a magyar törvény, ezért ha a törvény lehetővé tesz is, az önmagában nem számít.

    f) abszolút kihúzva: kivéve, ha ezen érdekekkel szemben elsőbbséget élveznek az érintett olyan érdekei vagy alapvető jogai és szabadságai, amelyek személyes adatok védelmét teszik szükségessé Márpedig a rögzítés pillanatában nem tételezhető fel, hogy bármilyen bűncselekményt kíván elkövetni.

    Ha majd törvényi előírás lesz a logolás, akkor a c) alapján mehet. Addig nem.

    #161
    Hogy törlöd az adatait, ha felszólított? De egyébként igen, talán az egy megoldásszerűség lehet, ha azon az oldalon kapcsolod ki, ahol a hozzájárulást kéred. Mint a sütiknél. Viszont mivel ez nem szükséges az oldal működéséhez, talán nagyobb meló, mint direktben kikapcsolni a picsába.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák