Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    Olvasgatom a cikkeket, hozzászólásokat. Én amúgy csak egy kutya közönséges magánember vagyok, se vállalkozásom, se honlapom, úgyhogy lehet hogy erősen hiányosak az ismereteim (sőt szinte biztosra vehető).
    De kicsit olyan érzésem van, hogy egyesek mintha fordítva ülnének a lovon. Mintákat, sablonokat követelnek, meg hogy mi lesz a vállalkozással ha nem tud pénzt költeni a szabályzatokra. Pedig én úgy érzem, hogy a GDPR nem azért született, hogy most mindenki kamu papírokat, szerződéseket, dokumentumokat gyártson magának oszt jónapot. Itt az lenne a cél, hogy az a vállalkozás az elvártak szerint működjön a mindennapokban, folyamatosan, megfelelően. Amennyiben ez megvalósul, és tényleg ennek szellemében folyik a napi tevékenység, annak a lázasan keresett dokumentumok, kiírások már csak egy apró szelete, különösebb szellemi erőlködés nélkül létrehozhatók, gyakorlatilag tömören össze kell foglalni hogy mit csinálnak, ami nem lehet nehéz amennyiben tényleg csinálják. Persze itt a különösen hangosan csipogó egy- vagy néhány személyes vállalkozásokra gondolok. Tehát nem a papírnak kellene szülnie a tevékenységet, hanem a jogszabályok mentén kialakított működés kellene hogy adja szinte automatikusan az elvárt dokumentációt.
    Vagy mégis én ülök fordítva a lovon?

    Másrészt a jogszabályt szó szerint véve pl. már le kellett volna kapcsolni az internetet, vagy legalábbis az eu polgárokat kizárni, ugyanis a GDPR szerint az adatoknak jogosulatlan hozzáférés ellen védettnek kell lennie. Az meg ugye az interneten nem biztosítható, mindent fel lehet törni, és már ki is kerültek az adatok. Legalábbis még nem láttam olyant ahol kétséget kizáróan bizonyítható az adatok jogosulatlan megszerzése elleni 100%-os védelem. Még extrém agymenéssel sem, postit-re felírva és a nem megerősített de feltételezett Fort Knox-ban levő páncélterembe berakva se garantálható a biztonság, mert ha pl. azt szétbombázzák és a postit túléli és elviszi a szél akkor már buktuk a dolgot.
    Ezzel az erővel bárkitől lehetne ilyen alapon kártérítést kérni, rábízom az adataimat, aztán felnyomom hogy nem elég biztonságos a tárolás, elég ha egy befoltozatlan sebezhetőség van a szerveren és már meg is áll a dolog... :N

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák