Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toth_Jani

    őstag

    válasz mad823 #6 üzenetére

    A tranzakciós illetéket az Államnak fizetjük, az ugyanúgy nem marad a banknál mint ahogy az SZJA-t sem a munkáltatónk tartja meg, (ha nem az Államnak dolgozunk).
    Ha a bank levonja akkor azt szerintem be is kell neki fizetni. az hogy költséget mennyit számol pedig egy másik dolog.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz mad823 #6 üzenetére

    Egyik oldalról igazad van, tényleg illene ingyenessé tenni a 20k alatti utalásokat. Viszont a más szempontból meg teljesen szimmetrikus a dolog, másik oldalon sem siettek. Mikor bevezették a tranzakciós adót, nem azonnal szüntették meg az ingyenes számlákat, hanem később. Ráadásul először csak az újak kötését szüntették be és csak később szüntették meg a már létező számlák ingyenességét.

    (#8) Toth_Jani
    Már megválaszolták, de próbálom még kicsit tisztázni. Ez az adó nem olyan mint az SZJA. A tranzakciós adót a bankra vetették ki. Az SZJA-t a magánszemélyre. Tranzakciós adó esetében nem tőled szedi be az adót, neked nem kell tranzakciós adót fizetned, hanem tőled szedi be az adó miatti többletköltségének a fedezetét. Tehát ha olyan adóra szed be többlet fedezetet, (20k alatti utalás) amit nem kell fizetnie, akkor az nekik tiszta nyereség. Ezért írták, hogy ebben az adósávban már nem indokolt, hogy továbbra is fizess az utalásért.
    (Mire befejeztem már más is megírta)

    [ Szerkesztve ]

  • MageRG

    addikt

    válasz mad823 #6 üzenetére

    "Egyszerűen mindenki lusta bankot váltani..."
    Van már bankszámlaszám hordozhatóság, úgy, mint a mobilszolgáltatóknál, vagy lemaradtam valamiről?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • azbest

    félisten

    válasz mad823 #6 üzenetére

    Ez a 20eft alatt nem lévő tranzakciós illeték részben kamu. Persze, valóban, a kis összegű kártyás vásárlásokra úgy látom, hogy nem számolták fel. De például a közüzemi díjak beszedése után meg igen. Aki nem használ aktívan kártyás fizetést, annak a kp kivét és a díjbeszedés, folyószámla költségeinek díja után ugyanúgy számolták az illetéket.

    (#18) Somatom
    naja, cibnél én is múlkor állítottam át okos értesítérse a számlámat, mert kiderült, hogy 13 ezer ment el sms darab és havidíjra 2019-ben :U
    Mondjuk legalább a régi fajta csomagomban a tranzakciós díjat nem számítják fel, azt hiszem az közelítette volna éves szinten az előbbi összeget.

    (#37) bambano
    pénzzel lehet pénzt keresni.. nemrég láttam valami összehasonlító oldalon, hogy van olyan otp alap, amiben 40% volt az éves hozam. Ja, hát persze, ingatlanok... a csokos lakás és albérletár növekedés ott realizálódik szépen. Persze apróval nem lehet beszálni.

    (#57) Somatom
    ugyanaz a hatóság elérte a lakosság érdekében, hogy a nem csak a garantál mobil sebesség 0, de a két éves hűségért nem kérhetnek kevesebb havidíjat, mint az egy évesért. Persze új csomagok lettek, de a régi csomagom árához képest most 30%-kal több lehetne ugyanaz saccra. Bár erről aszem pont mi beszélgettünk is a topicjában anno.

    Gyanítom egyébként, hogy a bankok mohóságán és a különadó + tranzakciós illeték kombókon kívül az is emelheti a költségeket, hogy az oba garancia alapot is rendszeresen töltögetni kell, mert haveri bankok becsődölgetnek, meg az államosított takarékszövetkezetek közt is többet technikai csődbe kellett vinniük, mivel nem volt teljesen rendben a szabálykövetésük. Ez mind az oba alapot ürítette, amit fel kell tölteni. A kényszer csődös eseteknél meg valószínűleg kedvezőtlen feltételekkel kellett pénzre váltani a kintlévőségeket is, ami olyasmi bukta, mint ahogy szándékosan leverték az árfolyamokat a magánnyugdíj alapok felszámolásánál is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák