Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • togvau

    senior tag

    válasz tgbrfv #20 üzenetére

    ó most már értem miért kented el az állami mutyikat és kardoskodtál minden adó és szabály betartása mellett :D
    Már itt is?

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz tgbrfv #22 üzenetére

    nyugi, a kamuciviles norvég szöveggel már elárultad magad. Egyébként én a tisztesség pártján állok, amihez hozzá tartozik, hogy tolvajoknak nem fizetünk, a törvény pedig nem nagyon érdekel, ugyan is azt egy tisztességtelen söpredék alkotja ;) Senkit nem verek át, aki engem nem vert még át.

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz tgbrfv #24 üzenetére

    Nem csalok adót, csak nem fizetem be ahol el tudom kerülni ;) (csalás az az amikor kiveszed a adót jogtalanul amit be sem fizettél, ezt csinálják az "elvtársak" a húsosfazéknál, és a nagybani csalók akikről leterelik a NAV-ot, mert "haverok"). Sajnos nem mindenhol tudom elkerülni, így is végtelenszer többet fizetek be mint amennyi pénzt/szolgáltatást kapok az államtól (ami semmi).

    Bár csak egészben el lehetne kerülni, egy idő után ha ráállna az ország erre megtisztulna a politika is, mert nem lenne mit ellopni, kiürülne a húsosfazék. Bár az EU-s pénz még mindig jönne... jó lenne ha az EU-nál is szigorúbban vennék a dolgokat, és blokkolnák a kifizetéseket.

    Tudod valamit valamiért: A nulla, vagy igénybe se vett szolgáltatásokért nem érdemes fizetni. Ha lesz haszna, és látszatja, na majd akkor lesz érdemes fizetni. Mondjuk egy svédországban szívesen fizetnék, hiszen kapok érte valamit, méghozzá színvonalas szolgáltatásokat, de hát ott az állam az állampolgárért van, és nem fordítva ;)

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz joysefke #38 üzenetére

    "Gyönyörű, de ez attól még csak szimpla adócsalás. Ezen nem kell elkezdeni vitázni, most néztem utánna. (BTK 310)"

    Nem az. Bár én a szó valós jelentését nézem, nem azt hogy ami egy bűnöző maffiózó söpredék által írt könyvben van (BTK) :) Tudod könyvekben sokmindent lehet írni, ami nem biztos hogy igaz...

    "Az hogy mások csalnak, sem jogilag, de még erkölcsileg sem jogosít fel arra, hogy te is adót csalj."

    Nem csalok, amúgy de feljogosít erkölcsileg(jogilag lásd az előzőt). Rossz/nem létező szolgáltatásért miért fizessek?

    "Ez nyilván nem igaz. Gondolom sosem vettél igénybe államilag finanszírozott egészségügyi ellátást, szüleid a kötelező állami iskolába sem engedtek el vagy valami magániskolába járattak. Közvilágítás, rendőrörs a környéketeken nincs. etc."

    Államilag finanszírozott egészségügyi ellátás? Arra gondolsz amiért havonta 7 ezer forintot fizettetnek velem(vagy még többet mert egy rakás dologra rárakták az EÜ hozzájárulást), úgy hogy 2 évente mindössze egy vérelemzést veszek igénybe? Egyébként pedig az EÜ színvonal a béka segge alatt van mert ezt a pénzt is ellopják, lásd béremelés helyett stadion...

    Az iskolát a 1,5 évig tartó multinál való melóm bőven fedezi (főleg amilyen hulladékok az iskolák, és gyak mindent amivel pénzt keresek azt iskolán kívül tanultam), ahol is kb 2,7 millió forintot húzott le rólam az állam a teljes idő alatt, járulékok, és adó formájában.
    Rendőrörsről... haha fizessek a 2,6%-os lopott jármű felderítésért, úgy hogy a rendőrök akkor sem mennek ki, ha a lopott jármű gazdája megtalálja a járművet és el is mondja a rendőröknek hogy hol rejtegetik több másik lopott autó társaságában? Vagy ha apámat fejbeverik a trükkös "vízművektől jöttünk" emberek, majd feljelentésből annyi lesz, hogy bár elkapják az elkövetőket, kiengedik pár óra múlva, és lezárják a nyomozást eredménytelenül?
    Azért kéne fizetni, hogy ott kuksolnak az út szélén mérnek, és teljesítik a kitűzött birság kvótát? (amit miután beszedtek szintén ellopják a fejesek)

    De sajnos ezekért is mind bőven sokkal többet fizetek mint amennyit ér, hiszen 27% áfa megy, a benzinár több mint felét alkotó adó is megy (amit ugye láthatóan nem az utakra költenek), és a többi különadó is megy, tehát így is saccra 40%-át a pénzemnek lenyúlja az állam...

    "Attől hogy egy kitekert ideológiát gyártasz mellé még ugyanúgy csak egy (piti?) bűnelkövető maradsz." nem maradok, ugyan is nem is voltam. Tudod ha valaki túszul ejt, és tökönrúgod, az nem bűn ;) Ha valaki folyamatosan átver, és ezért átvered az sem, sőt ha valaki harcol akár fegyverrel egy zsarnok állam ellen, azt sem bűnözőnek szokták hívni általában(csak az állam hívei, bár manapság a terrorista szót aggatják az ilyenekre, mert az félelmetesebben hangzik, jól működik vele a politikai félelemkeltés) ;)

    Tudod ez az állam olyan mint a maffia. Védelmi pénz(egy részének) fizetésének megtagadása szerinted bűn? Ezt mondd el a cosa nostrának hátha így megkönnyítheted a dolgukat, és igénybe veszik a rendőrség segítségét :) Nálunk már így van.

    "Hát persze... :U"

    igen persze. Most is ugyanúgy le tudnék minden játékot tölteni a torrentoldalakról ahogy régen, még is inkább megveszem steamen, mert van és mert normális áron adják az arányos szolgáltatást ;) Így lenne ez az államnál is.

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz tgbrfv #68 üzenetére

    Nem magyarázkodok, tényeket írtam le. Kár ferdíteni, kiforgatni. Bűnözőket nem szolgálok.

    [ Szerkesztve ]

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz konci79 #70 üzenetére

    Kezdő fejlesztő. Erre a cég olyan 300 ezer forintot költött havonta, amiből az állam sápjai után maradt kb 150(pedig pályakezdőként még valami adókedvezményt is kapott a cég értem). 1,5 év az 18 hónap 18x 150k az 2,7 milla.

    hitler, sztálin, micro usb

  • togvau

    senior tag

    válasz Aliszalámi #89 üzenetére

    fura én ilyen fiatalokkal nem nagyon találkozok akik úgy gondolják mint te :)

    Miért ne foglalkoznának a ráhelke esküvőjével, ha az a korrupció, és az urambátyám viszony egyik "legszebb" megnyilvánulása?

    hitler, sztálin, micro usb

Új hozzászólás Aktív témák