Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz kulcsarb #11 üzenetére

    Az én gépem több, mint 5 éves (5,5 :DDD ), azóta van rajta Ubuntu (a már kb. 5 éve csak a helyet foglaló XP mellett). Akkor a 7.10 ment rá, mert az volt a legfrissebb, most a 13.04 van rajta. Félévente frissült, az utolsó tiszta telepítés 2008-ban volt, azóta upgrade.

    (#14) sing1ep1ayer
    Trim az érdekes, tekintettel arra, hogy amikor a kernel 2008. decemberétől támogatja. Mikor kijött az első demo videó, akkor Linuxon demózta a fejlesztő csaj.

    Speckó, asszony gépén 64 bites Wheezy van. Letöltöttem a Skype-ot, sudo dkpg -i ./ahol/van/Skype.deb
    Kért hozzá 32 bites függőségeket, felraktam, ő is.

    Ha leszedi metacsomag miatt, azon nyomban, még a törlés megkezdése előtt kijelölöd telepítésre a két gnome csomagot, és vissza is rakja. Pont semmit nem fogsz észrevenni. Mert amúgy az éppen futó kernelt is törölheted. Addig megy a géped, amíg le nem állítod. A gnome is addig megy, míg ki nem lépsz. De ha egy menetben vissza is telepíted, akkor semmi nem változik.

    (#47) Jim Tonic
    "1 évig mondtam neki, hogy próbálj ki."
    És? Kipróbált? :DDD

    (#110) VaniliásRönk
    A sw centernek inkább az a baja, hogy eltávolításnál alapból nem szed le mindent, ami már nem kell. De ezt is be lehet neki állítani.

    "Az energiagazdálkodási funkciók kimerülnek annyiban, hogy lekapcsoljon-e a képernyő, ha lecsukod a laptop fedelét."
    Őőőő! Nem. Az a hibridboot, ami olyan harsogó módon világújdonságként volt reklámozva a Windows 8-nál, már évek óta volt Linuxon, csak nem általánosan, nem alapértelmezetten. Ezen túl természetesen hibernálás, felfüggesztés. Meg amit már láttál fentebb.

    Ezt használom LXDE alatt is.

    "tévére a mai napig nem sikerült kikötnöm rendesen"
    Hdmi kábel mindkettőbe bedug, és megy. Debian Wheezy.

    (#122) Borgi
    Münchenben is ezért tartott sokáig. De megcsinálták, türelmesen. Még az irodai doksikat is átrakták.

    (#126) pushalias
    Megszokások. Ismerősöm felesége XP-n (meg korábbi Wineken) dolgozott, természetesen IE6-ot használt. Még 2009-ben is. Alig tudtam rábeszélni az IE8-ra. Merthogy ő megszokta a 6-ot. Ehhez képest 2010 közepén már annyira ramatyul ment a C2D-s, 2GB ramos gépen az XP, hogy pár évnyi rábeszélés után végre igent mondtak az Ubuntura. Pár héttel később ő maga kérdés nélkül mondta, hogy ez mennyivel egyszerűbben, logikusabban használható rendszer.

    (#149) leslieke
    Én a frissítéseket távolról oldom meg, mert bár minden nap ott vagyok, de külön szinten, és nem akarok mindig zavarni.

    (#175) dabadab
    "Nyilvan meg lehet ezt (marmint hogy minden program melle odarakjak a neki szukseges konyvtarakat) Linuxon is csinalni"
    Valami ilyesmit akar a Canonical az Ubuntuhoz külső programoknál.

    (#213) joysefke
    No, ez pont azért van, mert Windowst nem cserélgetheted csak úgy. Meg kell venni. Ha éppen XP-d van, akkor akár 100e Ft-t is elkölthetsz, ha az összes utána következő cuccból ki akarod deríteni, pont melyik jó neked. Szemben a Linux disztrókkal: letöltöd, felrakod, nem megy. Letöltöd a másikat, a harmadikat, a negyediket...

Új hozzászólás Aktív témák