Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz dajkopali #8 üzenetére

    Nem akarok irdatlan gonosz lenni, de mi az a szint, ami után az Arduino már következő lépcsőfok? Mert az nálam a TTL logika összekötése.
    Az Arduino így is tökéletes a kezdőknek. Egy délután alatt szélnek tudtam ereszteni egy középiskolást úgy, hogy megértette az alapokat, és talán egyedül is képes lesz apróságokat csinálni úgy, hogy nem égeti el az IO-kat. Hobbistáknak, Pistikéknek tökéletes a dokumentáció, a Zinternet tele van jobbnál-jobb könyvekkel a témában, demóprojektek százai mindenfelé, és a gyári függvények protózásra nagyon jók.

    Egy abszolút teljes értékű starter kit nem több, mint 33 USD plusz esetleg VÁM-ÁFA és ezzel nagyon sokáig eljátszogathat egy kezdő.

    Ez után a következő lépcső meg Xloader + AVR Studio és irány a natív C! Az is sokáig le tudja foglalni az átlagot.
    Ha meg valaki nagyon perverzprofi, annak ott a Tiva, vagy CCS-el, vagy Energiával. Az már bőven elég lesz!

    @lajthabalazs
    Az infótanár-alapanyag meg nem véletlenül olyan, amilyen. Ha legalább az iparból kihulló selejt lenne, de általában azok, akik az iparba be se kerültek! És személy szerint letörném annak is a kezét, aki 2015-ben
    az emelt infó érettségin engedi a Pascalt. Szép volt, rég volt, tegyék csak be a múzeumba! Elhaladt a világ, kezitcsókolom! Ma már egy "komolyabb" nyelvvel is lehet kezdeni, amikor tíz éveseknek Python könyvet írnak. Csak hát általában valakire rálőcsölik az informatikát, az meg mi: Word-Excel-Powerpoint, nem? Esetleg Paint meg HTML.
    Nem mondom hogy mindenki legyen programozó, csak azért az informatika nem ebből áll!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák