Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    "az új rendszer már 12 utasítást is képes befogadni, ami órajelenként dupla akkora érték, mint az elődök és a konkurens IBM Power7 utasításszélessége."

    Minek, amikor már a 6-ot sem tudta semmi kihasználni?

    "Explicit párhuzamos architektúráról lévén szó az utasításcsomagokat a fordítómodul állítja elő elkerülve a lehetséges függőségeket."

    Fordítómodul? Az meg mi?

    "A rendszer programozhatósága ebből eredően pokolian nehézkes lesz, de egy jól megírt kód nagyon gyorsan, illetve az erőforrások nagyon hatékony kihasználása mellett képes majd lefutni."

    Mintha az előző is leginkább ezen bukott volna el...

    "A magok egyébként az úgynevezett eseményváltásos többszálúságot alkalmazzák"

    Ez vajon mit jelent?

    "ami különösen akkor jön jól, ha az adott esemény nagy késleltetéssel jár. Ez a megvalósítás bizonyos helyzetekben hatékonyabb az Intel x86-os processzoraiban található szimultán megvalósításhoz képest, ami Hyper-Threading néven fut."

    A Hyper-Threadingnél mi a szimultán? Nekem az jön le, hogy az utóbbinak az volt a kerékkötője, hogy a késleltetésre való tekintet nélkül váltogatott a szálak között, azt mindig ki kellett várni, közben nem lehetett a másikra váltani, itt meg lehet.

    Jut eszembe, mi van a Niagarával? Az elvileg többet tudott ennél.

    (#3) antikomcsi: Ami azt illeti, éppen az Itanium a legfőbb példa arra, hogy az Intel sem mindenható... (Egyéb példák: P4, a gyengécske GPU-k, és úgy néz ki, lassan beáll a sorba az Atom is.)

    (#12) jockas: Ha az AMD akkor nem vezeti be, még most sem lenne sehol (ami a PC-t illeti)... Mellesleg már az x64 is szakított pár x86-os sallaggal.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Power #21 üzenetére

    "Dehogynem, a Power7 maximálisan kihasználja, a 4 szimultán szállnak egyáltalán nem sok a 6 utasítás kibocsájtás."

    Úgy értettem, Itaniumos program. Mint ahogy te is írod köv. hozzászólásodban: "több, mint 10 év alatt sem sikerült hozzá írni." Amúgy ez elég fura, hogy Power7-re, ha jól értem, sikerült. Mert ugye ez PowerPC vs. x86/x64 fronton éppen ellenkezőleg van (elég jó az Intel fordítója, viszont a PowerPC-n legelterjedtebben használt GCC még most sem az igazi).

    "Azt jelenti, ha pl. a cache-ben, nincs benne az adat akkor a memóriából kell beolvasni az adatot s ez több száz órajelnyi várakozást jelent, ilyenkor szállat vált és amíg nem jön meg a kívánt adat, addig egy másik szállon dolgozik."

    Akkor jól gondoltam a köv. bekezdésben. :) Inkább arra lettem volna kíváncsi, ez közelebbről hogyan működik, illetve mit is fed a kifejezés.

    "A HT az szimultán, de ott a végrehajtó egységek száma volt a szűk keresztmetszet így ezért kellet várni a szállaknak."

    Jahh, tényleg, két regiszter-file van.

Új hozzászólás Aktív témák