Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Annyit tennék hozzá a polárszűrős dologhoz, hogy nem mindegy, lineáris vagy cirkuláris polarizációról beszélünk. Az Imax3D lineárison alapul, miközben a RealD és MasterImage 3D cirkulárison. Az olvasottak alapján a cirkuláris sokkal jobb.

    Van egyébként olyan oldal, ahol szépen le lenne írva, hogy a magyar mozik közül melyik melyik 3D-s módszert alkalmazza?

    (Amúgy én még nem láttam a filmet, sőt más 3D filmet sem Imax moziban, így nem tudok véleményt mondani.)

    (#56) ArGab: "(pedig mennyivel jobb már a 2k vetítés a film alapúnál is részletgazdagságot tekintve)"

    Ez azért erősen felvételfüggő. Ha jó optikával vették fel, jó alapanyagra, rendesen fókuszálva, akkor a filmszalag nagyobb felbontású is lehet.

    priti: Ami azt illeti, neked is elég sokat sír a szád... ;]

    Kifelejtettem: a neten kering egy fake 3D-s Avatar rip -- valójában a korábbi screener van simán eltolva+anaglifre alakítva (így pár centivel a képernyő síkja mögött látszik ugyanaz a 2D-s kép). Mégis, ezrek töltik... Valakivel még vitába is szálltam, mert váltig állította, hogy márpedig ő rendesen térben látja... :P (Gondolom, sosem látott még valódi térhatású filmet.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák