Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz abéla #35 üzenetére

    Annyit kellene csak megértened és gúnyolódás nélkül elfogadnod, hogy mindenkinek más a céljaihoz leginkább megfelelő méretű kijelző, és a 49"-os méret adott esetben hátrány lehet.

    Olvastam olyat, hogy versenyszerű játékhoz 24"-ost talál ideálisnak az illető, de olyat is, hogy valaki 70"-os tévét állítana be monitornak. Az ergonómiát mondjuk az utóbbinak is kár volt említeni.

    [ Szerkesztve ]

  • shotika

    őstag

    válasz abéla #35 üzenetére

    Nem érted a problémát: az a baj, hogy te két eltérő kategóriát mosol össze. Akármennyire fáj is, a monitor az monitor, a tv az meg tv. Lehet, hogy egyes általad ismert fórumokon, tesztoldalakon azon viccelődnek, hogy minek már sima monitor, de ez nekem semmit sem számít. Elhiszem és tapasztalom, hogy a határok összemosódtak az évek alatt, de attól még ez egy darabig így lesz.
    Azért mondom ilyen határozottan, mert én ezekkel dolgozom, mindegyik átfut a kezem alatt, van önismeretem és hozzá jó adag tapasztalat - és használom is ezeket a mindennapokban- (bár nem mindegyiket tesztelem mélyrehatóan, mert minek. Sokszor csak a design a különbség), másrészt pedig statisztika. Ha nem adna pluszt egy gamer monitor, nem venné senki. Én belelátok, te pedig nem. Sőt tovább megyek .A gamer társadalom egy roppant érzékeny terület, fél méterről jobban kijön egy-egy olyan hiányosság, ami egy nagy képátlós tévénél nem feltétlenül. Még egyszer elismétlem, amit az előzőben már leírtam, ettől még a tv lehet jó tv, de nem vált ki egy spéci monitort. Miért nem? Mert egy tv még mindig univerzális célokra van tervezve, ott meg vannak korlátok. Leginkább az, hogy mennyiből rakják össze és azt mennyiért tudják eladni.

    A méretkérdést pedig azért intézem el ennyivel, amit írtam, mert egyéni igények vannak. Az általad emlegetett "immerzió" is egyéni szubjektív vélemény. Vagyis inkább már ízlés. Neked, meg sok más embernek jobban adja, de ez nem érv.

    "És megint nyomatékosítom az általam említett típusoknál nem látom a technikai komprumisszumot, amit ezért cserébe kötni kellene.
    Nna nem folytatom, de már látom, miért is lehet piaca ezeknek a termékeknek,
    köszönöm nektek, hogy e téren megvilágosodtam;
    Mert az elején nem hittem volna, hogy ezt így vlki még ebben formában/árért védi/támogatja, persze az hogy veszi-e, már más kérdés. "
    ad1: itt az egyik fontos lénye: TE nem látod a különbséget. De attól még van.
    ad2: én úgy érzem, kissé magas lóról beszélsz. A Samung ( se más gyártó se) nem viccből gyárt ilyeneket. Azért gyárt, mert van piaca. És ezen a piacon egészen más igények vannak, amit ha nem teljesítenek, nem lehet eladni a terméket.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

Új hozzászólás Aktív témák