Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz Egon #19 üzenetére

    Ezért lenne egyszerű egy többlépcsős beléptető rendszer. Sima jelszó amit akár nem is kell változgattatni+ Autentikátor... vagy SMS... ujjlenyomat... Ezek nem hatalmas tételek ma már... Főleg nem egy ilyen TV nek... Egyszerűen csak szarnak rá... Vagy az IT nem tudja átnyomni a vezetésen... :U

    Mint már említve is lett azért Brute force-al nem lehet azért bárhova bemenni... Elég nagy gáz is lenne... Ezekre alap biztonsági lépések kellenek.

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • MongolZ

    addikt

    válasz Egon #19 üzenetére

    Abszolút egyetértek veled.
    Én 6-7 jelszót pörgetek munkahelyen, otthon, ímélben, stb. Úgy gondolom, hogy fiatal vagyok, de többet egyszerűen nem tudok megjegyezni. Ott tartok, hogy az egyes oldalaknál, amik mindenféle speciális jelszót kérnek és kb. 1-2 havonta használom őket, meg sem próbálom beírni a jelszavamat, egyből megyek az Elfelejtettem a jelszavam gombra...
    Sokkal több értelme van egy több lépcsős azonosításnak, pl. ellenörző email, sms, akármi, mint az ötven fajta speciális karaktert tartalmazó, havonta cserélendő jelszavaknak...
    Egyik volt vevőm honlapján kellett havonta változtatni a jelszót (kis és nagybetűk, számok, speciális karakter, utóbbi 12-t nem lehet használni, minimum 15 karakter, stb...), szépen én is beálltam a sorba, hogy ******0, aztán ******1, aztán ******2... teljesen értelmetlen butaság.

    Egyébként tévedés azt hinni, hogy csak a feltörések miatt kell változtatni, én többször megadtam már a jelszavamat másnak, többször megkaptam másét, így a legközelebbi jelszócserekor már nem tudtuk használni egymásét. Továbbá a véletlen kiderülések miatt is érdemes cserélgetni... mert van ilyen, ahogy a cikk is mutatja...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák