Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Enclave #18 üzenetére

    ezen gondolkodtam én is... már így is minden proci 64 bites, a felhasználónak meg tök mindegy...

    a még használatban lévő 32 bitesek nagy része amúgy is gyenge a Vistához is, W7-hez is... sőt... pár korai 64 bites is (A64-ek)

    Nyugdíjas: nekem most is van dokkom (Vista64en, sőt előtte XP-n is volt) hasznos kis util, nálam leváltotta az ikonokat és a gyorsindítót

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • _Scythe_

    aktív tag

    válasz Enclave #18 üzenetére

    Szia!

    Igen, sajnos lesz belőle mindkettő, én úgy tudom. Régebben, még a WinVista kapcsán olvastam erről. A cikk írója meglehetősen bírálta az MS-t azért is, hogy a Vista 32/64 felállásban jött ki, ezzel megalapozva azt, hogy a következő oprendszernél is megmarad ez megoldás.
    Mért rossz ez? Sok szempontból, csak felsorolva néhányat:
    - A PC lassulása és erőforrás igényének jelentős növekedésének egyik legnagyobb oka a "backward compatibility", amit minden egyes megjelent oprendszer "cipel magával", és örökíti tovább a következő generációra.
    - HW szempontjából is jó lenne, ha natívan tudna 64bit, és ehhez kapcsolódóan
    - _Tényleges_ 64 bites rendszerek építését tenné lehetővé. (Ugye a C2D ((és egyéb desktop processzorok is)) x86-64-esek, azaz 32 bit 64 bites utasításkészlettel (nagyon sarkítva), igazi 64bit-es csak az Itanium intel vonalon).
    - Driver ellátottság. Ugye rögtön lesz 2*2 oprendszer, amire mind az MS-nek mind a gyártóknak külön-külön kell szoftvert/drivert írniuk, ezáltal nyilván "nem elősegítve" a 64 bites rendszerek elterjedését. Ha úgy tetszik, ezzel az MS a fejlődést hátráltatja, ami látszólag nem lenne baj abból a szempontból, hogy nem kell évente új gépet venned, de lásd vista, semmi újdonság, mégis hatványozottan megnőtt az erőforrás igénye, és igazából fogalmam sincs mitől és főleg minek, de új gép kell neki.
    Sorolhatnám még napestig, de azt hiszem, a lényeg benne van.
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák