Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz berVi #5 üzenetére

    Fáradj át a dac topikba, dobd be a kérdést vagy csinálj magadnak vaktesztet. :)

    Locsifecsi...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • imibogyo

    veterán

    válasz berVi #5 üzenetére

    Én sem vakteszteltem még, de a HRT MS2+-om és a mostani ELE dac-omat is jobbnak érzem Linux alatt, mint Windows 8 alatt. Nem is a jobb a jó szó rá, hanem inkább a más, de ez a más nekem jobban tetszik. ;)

    De ez vakteszt nélkül is evidencia szerintem. Különböző operációs rendszerek, különböző futó háttérfolyamatokkal, különböző zenei programokkal, különböző jelútvonallal, míg a hangállomány eljut a fájl mivoltából a kimenetig szóval az biztos, hogy máshogy szólnak. Hogy jobban-e, vagy sem az egyéni ízlés kérdése. Én mondjuk biztosan nem fogom kukázni a Win8-amat ezért, ettől függetlenül jobban szeretem a zenei hangzást Ubi alatt. :K

    (#6) Qukac nekem egy gagyi MSI VR600-al is simán felismert mindent az UBI, szóval elvileg nem lesz gondod. Mondjuk a webkamerával szívtam egy darabig, meg az integrált hang sem tetszett Win után, de a második dac-om megoldotta a gondot. Most már az asztali és a lapos gépen is külön-külön dac-om van. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz berVi #10 üzenetére

    Ha szimultán egymás mellett fut két tök egyforma gép (Asus p8z77m-pro alaplap, és BQ 550W-os táp a többit nem írom le, mert úgysem számít), két tök egyforma DAC-al, csak az egyiken Ubi van a másikon Win8 és én különbözőnek hallottam a hangzásukat, abban mi a placebo? Azt mondtam nem vakteszteltem, de azt nem, hogy nem is teszteltem egyáltalán. :U

    Megérteném, ha eltelne a hallgatások között mondjuk 5-10 perc és úgy hallanám másnak, de erről szó sincs. Meghallgattam többször is ugyanazt az anyagot, ugyanazt a 15 másodperces snittet egy általam jól ismert zenéből a saját fejhallgatómmal és én igenis másnak hallottam (hangerő egalizálva volt).

    Másik pedig, hogy amikor placebo-ról beszélünk egy eleve pozitív hatást várunk, egy eleve prefereált valamivel kapcsolatban. Én viszont nem szeretem az Ubi-t, Win párti vagyok mégis azt hallottam rosszabbnak, szóval kicsit sántít az elméleted. Eleve nem értem milyen jogon minősíted le más érzékelését? Neked talán valami etalon érzékelésed van? És ha te nem hallasz, vagy érzékelsz valamit akkor az nincs is és nem is lehet? Így a kifejezés inkább amit most keresek: szemellenzős. ;)

    Anno ezért hagytam ott a fejhallgatós és a DAC-os topikot is, mert jöttek folyton a megmondó emberek, akik lehurrogtak mindenkit, hogy ezt, vagy azt nem lehet, ezt, vagy azt nem halhatta az illető stb.. Nekem mondjuk senki nem szólt be, de eléggé lenyomta a hangulatot. A vicces az volt, amikor ugyanezen emberek elkezdtek még a minőségi kábelek között is hallani különbségeket. Na erről ennyit.

    Olyan magas lóról beszélsz, hogy az hihetetlen. Nem tudom mire a nagy arc, de biztos megdolgoztál érte. Egyébként sem értem, tiszta sor, hogy te nem hiszel ebben, de más miért ne gondolhatná így? Csak mert te mondod? Na ez a LoL..... Egyébként pedig én nem vagy "linuxos", kár itt kezdeni a linux flame-et.... Ez eléggé korlátolt gondolkodásra utal, hogy ha valamivel nem értesz egyet és te sem tudsz egyértelmű cáfolatot rá, akkor jön az övön aluli beszólás.. :(

    [ Szerkesztve ]

  • FeketePok

    tag

    válasz berVi #10 üzenetére

    Ami viszont a ratok winfos droidokra megfelelo kifejezes az: Pavlov affect ,vagyis winfos bebootol es maris nyaldztok es csovaljatok a csovalnivalotokat,vagy ha meglattok e topicot mas op rendszerrol mint a winfos boszen acsarogtok es osztjatok az eszt.
    Amugy egy Soundblaster Audigy-n hallgatva zenet igenis szebben szol Linux vagy OSX alatt mint az alltalatok hoen imadott winfos alatt,ja persz nem szar 128k-s mp3-rol beszelek.
    Amit azert nem ertek az az ,hogy mi a francnak kell minden linuxos topikban megjelenjenek a windows trollok??

    [ Szerkesztve ]

    egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

Új hozzászólás Aktív témák