Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    válasz NomadND1 #239 üzenetére

    +1
    XP-nél (előbbiekről nem tudok nyilatkozni), Vistánál is volt adatgyűjtés, csak most ez van felfújva. Mindig volt, illetve lesz is ilyen, 8/8.1-nél a start menü volt. Sokan amiatt idegenkedtek tőlük. Ez a 10-esnél is meg lesz valamennyire, plusz még hozzájött most az adatgyűjtés meg még ki tudja mi fog.
    Érdekes pl. a sok közösségi oldalon kiadott adat, információ nem zavarja az embereket. :)

    Félreértés ne essék, az OS-ek részletes átbogarászásánál én is ki szoktam kapcsolni azokat a funkciókat, szolgáltatásokat, amelyekre nincs szükségem, mert feleslegesen ne fussanak a háttérben. Persze, amelyeket észreveszek, mert, ha komolyan belemennék a témába, biztos lehetne találni olyanokat is, amelyek kimaradtak, átsiklottam felettük. Pl. registry editorban is van milliónyi dolog, amit át lehetne nyálazni, csak erre szerintem nem sokan vállalkoznának. :) Mindezek mellett meg biztos vannak olyan funkciók, amelyeket egyszerű vagy abszolút nem is lehet kikapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Romvr

    őstag

    válasz NomadND1 #256 üzenetére

    "A FB pontosan ezt csinálja a telefonodon. Az miért nem zavar?"

    Azért mert nem használok FB-t, se telefonon se máshol... a legjobb önkéntes FBI / NSA / CIA / pickone adatbázis-készítő. Régen a titkosszolgálatoknak meg kellett dolgozniuk ahhoz hogy információt szerezzenek egy random emberről. Most már elég begépelni a nevét a FB keresőbe és kidob mindent amire csak áhítanak. Addig amíg nem lesz kötelező tuti nem is fogom használni.
    És nem... nem csinálok szelfiket és teszem fel ...nem fotózkodom random helyeken, random emberekkel
    ...nem posztolom twitteren sem hogy éppen mekkorát, milyen állagút és szagút alkottam a WC-ben...stb. Akinek köze van ahhoz hogy kivel, mit meddig és milyen minőségben csinálok az tud róla, másnak köze nincs hozzá.

    Bár lehet azért mert az Információ Technológia a szakmám és pontosan tudom milyen könnyű visszaélni ilyen Információkkal élek ilyen paranoiás és offline életet.

    (GigaOFF: Most is berlini proxy mögül írok :P )

    Androidon meg:
    - Custom ROM ami a gyári bloatware-ektől mentes, így nem kell kötelezően futtatni a sok "használd mert ez jó" törölhetetlen integrált alkalmazást.
    - Nem teszek fel pl olyan "fingós" app-ot ami kér hozzáférést a mikrofonhoz, kamerához, kontaktokhoz, sms-hez, hívásokhoz...stb. Ha telepíteni akarok egy XY alkalmazást és olyan dologhoz kér hozzáférést amihez amúgy semmi köze akkor keresek mást, vagy nem telepítem.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák