Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sinesol #10 üzenetére

    A magas bitrátás lemezen is lesz olyan jelenet, ami halál zajos, mert már eleve olyan volt a nyersanyag, vagy valami okból szénnézúztűk az utómunkával (vagy direkt tettek digitális zajt is a képre, stb) és minimalista tömörítés mellett is lesz tű éles, gyakorlatilag hibátlanul kinéző jelenet (nem csak rajzos animáció).

    Ennek semmi köze a TV-hez, mikor korrektségről/helyességről beszélünk. Annak azt kell megjelenítenie, amit kap (ha egy blokkos/zajos szemetet, akkor pont azt).
    Szóval itt legfeljebb talán annyit tudsz pontozni, hogy beépített zajszűrő X fokozaton egy bizonyos elb@szott tömörítésű jeleneten épp hogy dolgozott.
    Vagyis ennek még lenne is némi értelme, de nézd meg pontosan miket is pontoztak Streaming kategória alatt: ugyan úgy kontrasztot, színhelyességet, stb. -> Ezeknek abszolút semmi köze ahhoz, hogy milyen közegen át kapod a végén a dekódolt képet (net, lemez, koax kábel, HDMI kábel, műhold, stb). Legfeljebb is belemagyarázható, hogy ha teletolja a kodek zajjal a fekete közeli árnyalatot, amit a zajszűrő elmaszatol, akkor egyik TV-n világosabb, míg másik TV-n sötétebb szürkét látsz, aztán ezt szépen lepontozod, hogy jobb a kontraszt az LCD-n, mert az bebuktatta a feketébe a zajt, az OLED pedig megjelenített valami világosabb szürkét fekete helyett. Ad ez így bármi releváns mércét, vagy totál random hülyeség?

    Amúgy hasonlítgattam már össze UHD HDR filmet Blu-Ray és Netflix közt, nincs őrült nagy különbség. Egymás mellé kéne tenni két egyforma TV-t, vagy rá kel koncentrálni és keresgetni (eleve kiszúrni egy prblmás jelenetet, aztán külön vizsgálgatni). Elsősorban nem is erre voltam kíváncsi, hanem így tudtam összevetni ugyan azt a jelenetet HDR10 és DV12 formátumok közt (erre voltam kíváncsi, hogy ránézésre egyformák-e, és amúgy ez is teljesült).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák