Új hozzászólás Aktív témák

  • fenixke

    csendes tag

    válasz testo92 #323 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy "workaround"-om rá! A hangot nem tudod lecserélni egyszerűen, de ha KukkSteve-n keresztül rendeltél a csoportos rendeléssel, akkor van egy olyan alkalmazás a telefonon, hogy "Root Explorer".

    1.) Ezt elindítod és adsz neki root jogot, az első indításkor. (ha még nem tetted)

    2.) Az alkalmazásban kikeresed azt az .ogg kiterjesztésű fájlt amit értesítő hangnak akarsz használni. (Ez már valahol legyen a telefonon, hogy tudd másolni) Hosszan rányomsz, majd a menüből, ami feljön kiválasztod a "Copy" parancsot.

    3.) Utána átnavigálsz a "system/media/audio/ringtones/" mappába. Itt találsz egy olyan fájlt, hogy "Coolpad.ogg". Ez az alapértelmezett csengőhang, ezt kell lecserélni.

    4.) A jobb felső sarokban lévő "Mount R/W"-t bekattintod. (ezzel engedélyezed a system fájlok írását!! Vigyázz mert ezzel kárt is tehetsz a ROM-ban, ha nem tudod mit csinálsz!!)

    5.) (Javaslom, hogy nevezd át a Coolpad.ogg fájlt valamire, ha esetleg később vissza akarod állítani) Másold be ebbe a mappába a 2. pontban "Copy"-zott fájlt. (ezt a Paste-re kattintva tudod megtenni).

    6.) Ha átmásolta, akkor nevezd át Coolpad.ogg -re. Ezek után, ez lesz az alapértelmezett "csengőhang", vagyis ezt fogják azok a programok használni (gmail, naptár), ahol nem lehet megváltoztatni.

    7.) A jobb felső sarokban kattints a "Mount R/O"-ra !!!!!!!!, így visszaállítod, hogy a system mappa újra csak olvasható legyen!

    Nekem így sikerült, remélem másnak is érthető lesz a leírás :), ha nem kérdezzetek. Nem vállalok felelősséget azért, ha valaki a system mappába beleturkál és ezzel elront valamit, szóval csak óvatosan!! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák