Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Tim82 #85 üzenetére

    " Hanem arról, hogy pont ez az átlagemberre jellemző tulajdonság, és ebben semmivel sem emelkedsz ki az átlagemberek közül, bármennyire is "jellemesnek" szeretnéd mutatni magad"

    Hát ebben tévedsz. Egyáltalán nem jellemző az átlagemberekre az a szintű önzetlenség amiről írtam. Most nem egy köszönömről van szó, mert azt az emberek nagyrésze aktívan alkalmazza. Ellenben folyamatosan csak a saját érdekeit nézni, saját magát helyezi a többség elé. Ez mindenkiben benne van mert természetes ösztön.
    Ahhoz kell a jellem, hogy valaki ezen felülemelkedjen. Én is ott hagyhattam volna a vak embert az út szélén mint az emberek 90%-a, de mégsem tettem mert vannak elveim.

    Minden ember küzd a saját alantas természetével és állati ösztöneivel. Aki ezt tagadja az nem mond igazat vagy csak nem ismeri még önmagát sem.

    Valamint nem vagdalkozok hanem leírom a meglátásaimat.

    De ha te annyira szerény jellem vagy akkor miért használsz olyan szavakat, hogy vagdalkozás, ego simogatás, stb, stb. Ezek nem egy szerény jellem szavai...
    Az álszerénység pedig nem egy pozitív jellemvonás.

    Te önfényezésnek mondod, én ténynek.

    Leírtam az általam tapasztaltakat és azt amit gondolok, magamról és a többi emberről.

    Tudom, hogy az átlagnál jobb vagyok ha elvekről van szó. Nagyképűség? Nem. Egyszerű tény. (számomra legalábbis) Hisz nap mint nap tapasztalom.
    Ha egy sprintert megkérdeznek hogy hány embernél gyorsabb és azt mondja, hogy gyorsabban fut az emberek 99%-nál akkor beképzelt? Fényezi magát? Nem. Egyszerű tényt közöl.

    Én is ezt tettem. Elmondtam, hogy milyen vagyok. Mit gondolok.
    Persze az álszerénység gúnyáját is magamra ölthettem volna, de nem szeretek hazudozni.
    Ez a bejegyzés nem azért jött létre hogy magamat fényezzem. Azonban elengedhetetlen magamról és az elveimről is írnom ha konkrét akarok lenni. És te ezt állítod be dicsekvésnek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés