Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rodi 4.80 #8 üzenetére

    "Ma hallottam egy rádióműsorban, hogy azért ilyen sok a beteg nálunk, mert az embereknek nincs idejük foglalkozni az egészséggükkel. Meg a mindennapiélhetés meg a stressz meg a faszom.
    FB-ra van idő?"

    - Telefont nyomogatni lehet óra alatt. Felállni és járkálni nem, pedig brittudósok bebizonyították, hogy az ülés halálos.
    - Számítógépet lehet basztatni minden olyan munkahelyen, ahol számítógéppel dolgozik az ember. Állami szektorban különösképpen, hiszen sokkal károsabb az egészségre az a 8-10 kávé, amit egy átlagos Mancika elfogyaszt egy light-os munkanap során. :DDD
    - Telefont lehet nyomogatni tömegközlekedésen is.
    - A telefont egyszer kell megvenni és utána havi 1-2 ezer forint a mobilnet, meg WiFi is van egy csomó helyen.

    - Az egészségedre viszont hol van időd iskolában vagy a munkahelyen?
    - Tömegközlekedésen? Mehetsz gyalog is, de akkor a 8 órához nem napi 1-2 óra lesz az utazás, hanem 3-4-5 is. Meg szmogos nagyvárosban akarsz futni/gyalogolni? Vagy veszel hepa szűrős Subzero maszkot 20-30 ezrekért és a fél város hülyének néz, de legalább nem károsítod jobban az egészségedet, mint amennyit hozzáteszel a gyaloglással/futással.
    - Ha csak beteg is vagy minimum 1 szabadnap és több órás sorban állás a háziorvosnál/SZTK-ban/kórházban meg több hetes/hónapos várólisták, ha csak nem a mentő visz. A magándoki meg nagyon drága. Az egyiknél a várakozás, a bunkó hozzáállás és a megfelelő eszközök hiánya miatt stresszelsz, a másiknál pedig amiatt, mert egy havi fizetésedet elköltötted, pedig csak részt vettél egy teljeskörű szűrővizsgálaton.

    Én is utálom a Facebookot, szerintem káros az egész társadalomra és többnyire egészségtudatos is vagyok (káros szenvedélyektől mentes, stb.), de azért lássuk be, hogy az egészségével az tud komolyabban törődni, akinek olyan fizetése van, amiből megveszi a speciális futócipőt (betonon másképp szétmennek az ízületeid), a szűrőmaszkot, beiratkozik konditerembe, uszodába, stb. vesz egy normális biciklit és lehetőleg lopásvédelemmel látja el, a munkahelye is viszonylag rugalmas (értsd: nem két hónapra előre kell bejelenteni a szabadságigényt, amit az utolsó héten a főnök keresztülhúz, nem valami olyan munkát végez, ami után mozdulni sem bír, vagy éppen az agya fárad le teljesen, stb.) és esetleg a barátai/ismerősei/rokonai is ha nem is támogatják, de legalább nem lehurrogják és jót mulatnak a "futóbolond", "biobuzi", stb. embertársukon, illetőleg nem lövöldözik el a szokásos "Nem iszol, nem dohányzol, azért dugni legalább szoktál?" és hasonló szakállas alpári poénokat, amivel teljesen lelombozzák még akkor is, ha amúgy nagy nehezen rászánná magát, hogy változtat az életmódján egészségesebb irányba.

    De nagyon elkanyarodtam a témától, a lényeg, hogy a Facebook egy globális társadalmi probléma, az egészségtudatos skandinávok ugyanúgy nyomják (ha nem jobban), mint itthon a magyarok, ahol sajnos még ki kell kopnia 1-2 generációnak, hogy kimenjen a divatból az egészségtelen életmód.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák