Új hozzászólás Aktív témák

  • Quqesz

    nagyúr

    válasz Dave920117 #417 üzenetére

    Egy-két tipp részemről:
    1.a sima auto általában bőven elég a nappali fotózáshoz, a hdr akkor kell ha tényleg nagyon nagy a fégyerő különbség, de még akkor sem biztos, hogy jobb lesz az eredmény(elég jó alapból a dinamika tartomány)
    2.ha már kevesebb a fény vagy beltérben vagy érdemes használni az este módot. Nem csak este, hanem már naplemente vagy nagyon borus időben is ajánlom. Élesebb és sokszor jobb képet lehet vele összehozni, mint az auto v hdr móddal.
    3.ha már sötét van, akkor érdemes este módnál is lerakni vagy kitámasztani magadat, hogy ne mozduljon be, de elég jó képeket lehet kihozni kézből is.
    4.ha képet akarsz csinálni szobában lámpafénynél, akkor szintén az este módot ajánlom, mert pl ha a lámpa is benne van a kompozícióban, akkor nem csak egy fénylő gömb lesz, hanem látszik a lámpa mintája is
    5.igazi sötétben ha le tudod rakni v állványod van, akkor az iso50/10-30sec időzárral nagyon jó képeket lehet lőni vele.
    6.érintőfókusznál ha nem veszed le az ujjad a kijelzőről, akkor fénymérés helyét át tudod rakni, de ha csak érinted a kijelzőt, akkor a napocska ikonnal tudsz változtatni a kép fényerején
    7.használd bátran a zoomot, mert nagyon sokszor tud jól jönni, de igazából nappali fénynél csinálja a legjobb képeket.
    8.állat fotózásnál használd az AI-t! Macskát fotóztam és felismerte, a minőség is így lett a legjobb.

    Fotókat találsz a:
    Fotók videók mobillal topikba vagy a Fototrenden.

    [Ezeket] meg én lőttem

    [ Szerkesztve ]

    Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Új hozzászólás Aktív témák