Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    Szinte az összes játékban indulni szoktam és nagy ritkán van csak olyan, hogy nem kerülök kalapba. De úgy érzem, hogy ez általában nem a szerencsén múlik, hanem mert tényleg utánajárok és meg tudom indokolni, hogy miért azt választottam amit.
    Na de ez a 9-es kérdés... Oké, a 8-ast is el kellett olvasnom párszor, de mégsem érzem annyira szivatósnak, mint itt páran emlegetik. Aztán persze majd kiderül, hogy jól értelmeztem-e. :)
    Nagyon kiváncsi vagyok erre a Gyűrűk urás válaszra, hogy vajon mire gondolt a költő, milyen számokkal fog ez vajon kijönni. Mert legszívesebben azt mondanám, hogy egyik sem megoldás. :D

    (Utólag bánom, hogy nem volt időm a múltkori huawei-es játokra, pedig ahogy látom a korábbiaknál nagyobb esélyem lett volna végre nyerni valamit. De talán majd most... :) )

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    No, csak sikerült kalapba kerülnöm. :)
    Bár nem ez miatt írok, hanem a 9-es kérdés miatt. Tehát hogy is jött ki a 3 vagy 4+1 film? A pontos adatok érdekelnének, hogy mire gondolt a költő.
    A feladat ugye 2 részre osztható:
    1) mennyit bír az akku filmezéskor?
    2) milyen hosszúak is azok a filmek?

    Az első kérdésre volt egy kis szórás a neten felkutatható adatokat közül, de legyen mondjuk 16 óra.
    A 2-esben viszont mennyivel kellett volna számolni? Ha jól emlékszem a bővített 3 rész közül az első a legrövidebb a maga 3 óra 48 percével. Tehát ha az első részt vesszük 3-szor (és nem a trilógia mindegyik részét egyszer), akkor a 16 órából a 4 filmre elmegy 4 * 3 óra 48 perc, vagyis maradna 4 * 12 perc a Hobbitra. Már nem emlékszem milyen rész volt az, de találtam olyat ami alig több, mint 1 órás volt. Na de ugye az se jön ki a 48 percből.
    Legszívesebben egy 4-es tippem lett volna, de olyan nem volt. Tehát szerintem a lehetőségek közül a 3 lett volna a nyerő, de végül nagy dilemma után a 4+1-re tippeltem. Ugye a marketing szempontjából se mindegy, hogy a lehetséges válaszok közül melyiket is tudja a ketyere. :)

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz BiP #713 üzenetére

    Ja hát igen, ha az általad kiemelt rész is bent lett volna a leírásban, akkor még én is megértem, hogy mit is akar.
    Mert nekem az eredeti kérdésből ("Egymás után hány darab Gyűrűk Ura film bővített változatát tudnánk megnézni") nem következik az, hogy ezeknek különböző részeknek kell lenniük. Ha pedig tényleg vehetnénk ugyanazt többször is, akkor lehetne mondjuk az első rész 4-szer, és még mellé a Hobbit.

    Na de nem kötekedni akarok, inkább megköszönöm a felhomályosítást. :)

    @tixem: kicsit neked is szól a fenti, mert szerintem a feladat leírásában (magában a kérdésben) nem szerepel az, hogy mindegyik részt meg kell tudnunk nézni, vagy csak a legrövidebbet többször.

    A válaszlehetőségeket viszont elismerem, hogy értelmezhettem volna jobban is, és akkor talán mindegy is, hogy a 3-szor a legrövidebbel, vagy mindegyikkel egyszer számolunk.

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák