Új hozzászólás Aktív témák

  • s_e_n_k_i

    tag

    Nekem is sikerült egy ilyet beszereznem Spar-os akcióban. Nem volt sok elvárásom, legyen Amoled, lássam, hogy ki keres, meg adjon valami hozzávetőleges infót, hogy nagyjából mennyit megyek egy nap.
    Kocogni szoktam, ahhoz egy Tomtom Runner-t használok évek óta. Próbáltam lecserélni egy Amazfit Pace-re, de azt alig láttam (sajnos nem vagyok mai gyerek), de a nagyobb probléma az volt, hogy a beépített GPS ellenére annak a távolság/sebesség mérése botrányos volt (kb 10%-ot csalt).
    Szóval poénból kocogtam párat ezzel a Band 6-ossal (telefon nélkül, szóval semmi telefonos GPS segítség) és összehasonlítottam a Tomtom Runner-el az eredményeket.
    A sebességen nem röhög, szigorúan csak kocogni szoktam, és az elmúlt fél évben teljesen kimaradt.


    4.71/4.58 = 1.028 => Azaz 3%-on belül van az eltérés


    5.00/4.84 = 1.033 => 3.3% az eltérés


    4.65 / 4.58 = 1.015 => 1.5%-os az eltérés.

    Azért ezen kicsit megdöbbentem (pozitív értelemben). Mint írtam, a saját GPS chipsettel rendelkező Amazfit Pace kb 10%-ot tévedett.

    Szóval tisztában vagyok vele, hogy ez nem igazán a komoly futók céleszköze, de ezek alapján hobbi futáshoz minden gond nélkül javaslom bárkinek.

    Amúgy más szempontból is tetszik a dolog. Értesítések frankón megjelennek (néha duplikálva, de ez legyen a legnagyobb gond, engem nem zavar annyira, hogy utánajárjak miért van). A firmware frissítésre kellett várni egy napot, míg megjelent a legújabb (de a régivel/gyárival se volt semmi gond, nem is értem mire ez a legfrissebb firmware fetisizmus).

    Szóval le a kalappal, ennyi pénzért (14K) bőven túlteljesíti azt, amit elvártam ettől.

Új hozzászólás Aktív témák