Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diabolis

    tag

    Oh apám.... Már meg ne haragudj, de ha 23 évesen fel kell tenned ezt a kérdést, akkor ott baj van.
    Egy év alatt öt munkahely???? Nebassszmárfel....

    Nem vagyok piszkológus, sőt, rühellem is őket, de szerintem belőled nem a motiváció, hanem az akarat hiányzik. Megtámogatva azzal, hogy nem tudsz örülni.

    Akarjál reggel felkelni, akarjál pénzt keresni, mert ha éppen nem is tudod mire gyűjtesz, fizetésnap sokkal jobb kedved lesz ha több pénzed marad a számlák után. És akkor meglepheted magad valami aprósággal.

    De a kérdésre válaszolva: Engem semmi más nem motivál, mint a fentebb említett fizetésnap. Van két állásom, plusz maszek, hétköznap napi 10-12 órát dolgozok a két melóban, hétvégén még mondjuk 4-4 órát. Vasárnap hajnali kettőkor kelek, de reggel hétre otthon is vagyok.
    És miért jó ez? Amikor eljön az ötödike, és reggel drágámmal leülünk számolni, a költségek befizetése után még 50-90 ezer forint marad. Drágám pedig mosolyog. Nnnna, ez motivál minden rohadt hajlani négykor. Hogy megtehetem azt, hogy bár semmi okom nem volt rá, de ma a vectrával jöttem dolgozni, és letojom az 500ft-os üzemanyagot. De élvezem ezt a nyomorult 2X18km-t is. Megtehettem azt, hogy kertes házat béreljek, 18 km-re a munkahelyemtől, ami alig fizet az üzemanyagba.
    Vagy ha úgy gondolom akkor ma este, hónap végén is elvihetem a párom és az éppen nálam lévő fiam vacsorázni. És úgy fogom gondolni.
    Ne a pénzért keljél fel reggelente. A pénz csak egy eszköz. Keljél fel azért, mert fel KELL kelned, hogy utána élvezhesd a gyümölcsét.

    Ha pedig szar kedved van, keress aznapra valami apró örömöt. Akár azt, hogy reggel ittál egy jó kávét/teát/bármit. Nincs olyan szar nap, amikor valami apró jó dolog nem történik. Ha más nem vegyél egy szelet csokit, és ülj le egy padra amíg megeszed.

    Egyébként pedig Mucsi: "Egy igazi férfi nem rinyál!!!!!!" :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    Úgy gondolod? A költségekben a kertes ház, a kaja, a két autó költségei, korlátlan net és telefon, a soros ruhavásárlás, rezsi, soroljam még?
    A megmaradt pénz az, ami tényleg megmaradt. Amit már nem az egyébként jó életünk fenntartására szánunk. Azt már szó szerint elbsszuk. Nem azért van két huszonéves autóm mert csóró vagyok, hanem mert megtehetem. Cirka 300 körül lesz a Vectra kasznizása. Ki fogom fizetni. Ahogy a 10-14 literes fogyasztását is, mert élvezem az autót.
    Továbbra is úgy gondolod, hogy rabszolga vagyok?
    Igen, tanulhattam volna anno tovább, és most kereshetnék fél misit havonta. De az már nekem túl nagy felelősség.
    Elégedett vagyok az életemmel? Nagyrészt igen.
    50 évesen? Hol érdekel az engem? :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    Nem fogyasztani kell a pénz. Élményekért.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Diabolis

    tag

    Na, akkor melóhelyről bővebben, mivel ráérek (rabszolga, hmmm....):

    Neszójjá be, szerintem ha nagyon belehúzok, december végére akár meglehet a 2021 es évre a 7 melóhely is! :DDD
    Velem lehet a baj, de ha én elvállalok egy munkát/munkahelyet akkor odateszem magam. Most vagyok 39, összesen volt ennyi munkahelyem mint neked, 19 év alatt. Lehet, hogy én csinálom rosszul ,de nekem szokatlan amit te művelsz.

    Egyetértek a hiányosságaimmal kapcsolatban, mit gondolsz mi a megoldás?

    Kitartás? Akarat? Apró célok kitűzése. A nagy célokról én leszoktam amikor elindultak felfelé a lakásárak.
    “akarjál pénzt keresni”
    Értem, mi a célja ha nem akarok semmit venni az általános szükségleteken kívül? Minden másom megvan. Értem hogy sokaknak a fogyasztás a motiváció, nekem sajnos vagy szerencsére nem. Se addikció, se kényszer, még sugar baby-t sem tartok…
    Nem pénzért dogozok. Mint írtam, a pénz csak egy eszköz. Vegyél belőle élményeket. Ez lehet egy autó, egy könyv, egy doboz cigi, egy finom sajt, bármi amit élvezel. Apróságok. Soha nem gondoltam volna magamról, hogy örülni fogok egy teleszkópos ágvágónak, pedig vidéki kölök (is) voltam. Vagy éppen vigyorogva gyűröm vissza a vekit hármasba, és letojom hogy 20 litert eszik amikor picit vadulok a szerpentineken. Fülig ér a szám, és ez élmény.

    Jesszus mária, tényleg rengeteget dolgozol, le a kalappal!
    Dolgozzon a fene :D Szeretem az informatikát, napi 8 órában azt csinálom. Szeretek vezetni, a mozgás pedig kifejezetten jól jön, ergo éjszaka áruszállítok. És még fizetnek is érte. Ha pedig meglátok egy-egy jó könyvet a dobozokban, megkérdem a kisfőnököt, hogy ugyanmáhadvigyemmáhaza....
    Örülök hogy nálatok ez a metódus működik, és gratulálok a vectrádhoz! Ez a probléma úgy érzem nem élvezem a pénz gyümölcsét, és ahogy fent említettem az apró örömöket sem.
    Igaza van mucsinak, van mit ennem, van hol aludnom, nem is tudom miért panaszkodom. Rengeteg ember van nem csak a világon de az országban is akinek hatványozottan szarabb mint nekem bármikor volt. De az nem azt jelenti hogy az én issue-m nem valós és nem kell rá megoldás.
    Miért érdekel, hogy másoknak milyen az élete? Ne másokhoz mérd magad. Te ismered a saját korlátaidat, lehetőségeidet. Azokhoz kell mérned magad. Én speciel tudom, hogy hányszor és hol bsztam el az életem, nem kell másokat hibáztatnom. Arra figyelek csak, hogy a fiam ne járjon úgy ahogy én. De ő sem hallgat az apjára, ahogy én sem tettem.
    Boldog vagyok-e? Tököm tudja. Amikor a lakásárak elindultak felfelé nem kevés öngyilkos gondolatom volt, akkor éppen nagyon gyűjtöttünk rá. De elfogadtam, hogy nem tudok tenni ellene. Akkor miért izzadjak rajta? Fizetjük a két lakáskasszát, egyszer talán jól jön. Most sem testileg, sem lelkileg nem szűkölködöm. Bár mint megtudtam rabszolga vagyok :D :D Szóval ne is hallgass rám, vannak itt okos emberek, akik megmondják a tutit, aki mást gondol mint ők, az pedig nincs rendben :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Új hozzászólás Aktív témák