Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve_Brown

    aktív tag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    Ezt elolvasva szerintem te nem ki vagy égve hanem nagyon kemény mentális problémákkal küzdesz és ajánlanám egy pszichológus felkeresését intenzív terápia céljából.

  • Diabolis

    tag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    Nem fogyasztani kell a pénz. Élményekért.

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • Eastman

    őstag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    Készíts madáretetőt!
    (Értsd; alkotás, famunkák...)

    Ha esetleg "rombolni", dolgokat megszűntetni, folyamatok legvégén szeretnél jelen lenni, ajánlom a szőlőmetszést. Léteznek már morva-jó akkus-hátizsákos metszőollók, "csak" koncentrálnod kell egész nap, az erőkifejtés minimális velük.

    Am. rengetegen éheznek. Emberek, állatok. Ha nem tudod azt, hogy miért érdemes reggel felkelni, az elesettek segítése az amiért érdemes. Ha Budán mozogsz, és jó vagy a jövő-menő tárgyak pörgetésében, ajánlom a ReRuha koncepcióját. Nagyon érdekes a csaj, aki üzemelteti.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    ...ő is egy nagyon érdekes csóka. :)

    Szerintem a kiégés enyhítésére minden tevékenység jó lehet, ami "ősi", avagy alapértékeken nyugszik. Illetve természetközeli.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Eastman

    őstag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    ...ezt elég szégyenletes dolognak tartom, úgyhogy bőven lenne miért felkelni reggelente, ha a jóérzésű ember szabad kapacitásokkal rendelkezik. Azok az élőlények nsem tehetnek arról, hogy hülyék közé születtek. És miután megszülettek, általában éhesek...

    Én arra bíztatlak, hogy keress egy szép hivatást.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Syl

    nagyúr

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    > Nem nyomaszt ez a tény hogy nincs célod? Hogy békéltél meg vele?

    Ha nincsenek elvárásaid, akkor nem érhet csalódás. Ennyi.

    Egyébként egész életemet nagyon komoly depresszió kísérte végig, egyszer-kétszer majdnem "átbillentem a párkányon"... Már gyerek fejjel is folyton az motoszkált bennem, hogy nem itt lenne a helyem. Így aztán nem kellett semmivel sem megbékélnem, hisz más érzést nem is ismerek(-tem).

    Az a szerencsém, hogy azt csinálom, amit szeretek: nyomdai előkészítés. Még a kilencvenes évek elején kezdtem hobbiból beletanulni és bő húsz éve ebből élek. Tehát a munka nekem nem nehézség, inkább szórakozás.

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Silverboy

    aktív tag

    válasz hszilard666 #41 üzenetére

    Csak a nekem címzettre reagálnék pár szót:

    Visszafele haladva:
    Madách-ra egy pillanatra: Szerintem nem, elkel fogadni, hogy az élet pörög, és visszafelé nem lehet haladni. "Porból lettünk és porrá leszünk" ez tény, és nem feltételezés. Sokszor tapasztalom, hogy a vélemény/feltételezést tényként kezelik, a tényt meg vélemény/feltételezés ként.
    Pszichológusok akikkel összefutottál, a saját világképüket akarták rád erőltetni (Ilyen pl.: Klasszikus iskolai pszichológus többségnek annyi köze van hozzá, mint nekem az atomfizikához, konkrétan zéró.

    Monty Pyton, ha megvan Brian élete: "Ti mind különbözőek vagytok! Igen, mi mind különbözőek vagyunk!", Ahány ember annyi féle problémák, mit egyedileg kell kezelni és megoldani. Csak ezt a rendszerbe gondolkodók nehezen viselik el, szerintem egy jó pszichológus, tudna segíteni, ha nem is a megoldásban, a felderítésbe mindenképpen.
    (Főleg itthon ebben a post XX. szd.-ban, de máshol is vannak problémák)

    Dos,: Nem vagy gyökér, és versenypiacon akadnak jó szerével hasonló cégek, magam is a versenypiacról jöttem egy hibrid feles világba, és kellet idő még megszoktam, Reggel forró kávé és egy nagy muffin várt valamelyik nap, másik részlegről kolléga akit valamelyik nap hazadobtam, mert arra volt dolgom és taxival mentem ezzel hálálta meg, vagy mikor munka után nem éppen techhez értő kolléganőnek segítettem át állni Apple telefonra, miközben nem volt meg az email jelszava, meg telefonálni kellet angolul stb... másnap boríték az íróasztalon Pista bátyámmal benne. Nem kértem, csak kaptam. Az ilyenek mindig egy kis boldogságot csempésznek a szürke napjaimban.

    "A kérdés sorozat az volt hogy mi az átlagember motivációja, mert nem nagyon értettem"
    Erre szép választ adtál, Nincs átlag, nem lehet az embereket kupacba rendezni mint a marhákat, hiába akarják ezt bemagyarázni jó pár éve, szerveket tudunk növeszteni DNS-ből, de az agyunk és a mentális működésünkhöz még mindig nem értünk normálisan.

    ---
    Off picit elkanyarodok:
    Mindenkinek vannak kisebb - nagyobb mentális issue-jai. Nincs "tökéletes". Tesla, Einstein, Curei, Pista bácsi a szomszédból, Kéjsóvár csaj a diszkóban, reggeli gyors mozdonyvezetője, BKV ellenőr, Banki alkalmazott akivel telefonon beszéltél. Utóbbi időben én úgy gondolom, hogy a übermensch-t próbálják ráerőltetni mindenkire. Legyen 30 diplomád, beszélj 50 nyelven, 24 évesen legyél vezérigazgató, mellette legyen szociális életed 100 barátod, családod, zsír új Teslád, 4 hét bora-bora-n, akkor leszel valaki aki ér is valamit. Mindenhonnan ez dől... és szerintem ennél nem igen van károsabb. (Social Portals: Facebook, Instagram és társai meg erre rá is erősítenek, a tökéletes cs*csökkel rendelkező 90-60-90-es nők, a világutazó fiatal férfi, kigyúrva és társai) :R

    [ Szerkesztve ]

    „Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

Új hozzászólás Aktív témák