Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Korrekt cikk. Még nem nyálaztam át minden oldalát, de a konklúzióval egyetértek... És mióta szajkózom ezt én is... Mindig mikor felmerül a kérdés, főleg az optikai vs hdd témákban.
    És mindig kapom az ívet, hogy mennyivel jobb a DvD-kre archiválni.. Hát so-so. A végén azért mindig abban maradunk, hogy egyénfüggő, illetve adatfajta és mennyiség függő a dolog.
    De, isten ments' hogy újra belekezdjek egy ilyen vitába. Inkább csak olvasnék róla.

  • Dany007

    veterán

    Szerintem egyébként nem lehet a témáról anélkül beszélni, hogy ne tisztáznánk az elején milyen felhasználási módról és ebből adódóan milyen adatokról van szó.
    Mert más horderejű egy nagyvállalat adattömege, más egy mezei átlagember backupja és megint más mondjuk egy gyűjtőé.
    Más felhasználási mód, más adatmennyiség és más prioritás.

    Nekem pl ami igazán fontos, azok a családi képek / fotók / videók. Most néztem ez jelenleg olyan 25GB ~ 4.200 file. És ez lefedi az elmúlt 4 évet. Persze van még 1-2 igen ritka zene pl, amit anno kazettáról digitalizáltam. Meg pár apró játék mentésem. :) És hasonlók.
    Na most én azt csinálom, hogy két külön fizikai HDD-n tárolom ezeket az adatokat. Egy normál és egy backup. Plusz van a box-ban 50GB cloud tárhelyem, oda is megy a szinkron.
    Na most ennél többet sem pénzben, sem energiában nem akarok áldozni a dologra. Mert nekem kb ennyit ér. Főleg, hogy a képek egy része még megvan a telefonomon is (már ami még elfér ott).

    Az én esetemben pl az, amit itt páran mondtak, hogy földrajzilag is egymástól távol lévő vinyókon tárolnak backup-ot azt kicsit túlzásnak tartom (az én esetemben). Ennyit nem ér a dolog.
    Másrészt nálam borzasztóan pici az esély arra, hogy mindkét vinyó egyszerre menjen tönkre, ráadásul pont ugyanakkor törlődjenek az adataim a cloudból is. Na meg a telefonról is. Erre kb semmi esély sincsen. Így nem igazán érzem ezt problémásnak.
    Ha meg egy "lakástűzben" leég az egész gép mindenestől, valószínűleg a fényképek lesznek a legkisebb gondom. De a cloudban még akkoris meglesznek az adatok.

    Persze megint más kérdés ha az ember kényes / titkos adatokat akar tárolni, amiket nem szívesen töltene fel a cloudba. Megint más a horribilis adatmennyiség - lásd vállalati felhasználás vagy gyűjtői -.

    A jövőt viszont a kettős tárolásban látom. Egy könnyen elérhető, közeli HDD + egy cloud ha lehetséges. Esetleg egy földrajzilag is távol lévő NAS. Persze ezeket is úgy - én is így csinálom - hogy x évente vinyócsere ha kell ha nem.

  • Dany007

    veterán

    válasz oraihunter #60 üzenetére

    Pedig aztán annyira nem is ám... :)
    Nekem 98' óta van PC-m. Nem tudom hány vinyóm volt, de 3,2-es Seagate-tel kezdtem.
    Eddig egyetlen egy vinyóm ment tönkre, mégpedig egy 30GB-os Maxtor. Viszont mint utóbb kiderült az egy gyárilag frimwarehibás széria volt! Akkoriban hullottak mint a legyek... Ennyi.

    Ellenben a régebben írt CD-DVD-im 90%-a használhatatlan. Persze nem is milliós íróval és nulla+1 sebességgel lett írva... De a tárolás az szakszerű volt. 3-4 évvel írás után már csak 60%-ot tudtam visszaolvasni több különböző olvasóval együttesen is.

    Most is van 1,5-2TB adatom, de ahogy fent is írtam, ebből csak minimális az, ami igazán számít.

Új hozzászólás Aktív témák