Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz Duree #25 üzenetére

    van az 95+%-is...
    csak a héten hoztak hozzám két ezer éves laptopot hogy tegyem már újra a windows-t
    nos egyikben 80gigás notivinyó már kezdi csinálni a hibákat másikban szintén vagy 7éve teker az még jó de kitudja meddig...
    most kapaszkodj meg, egyik tulaja se ment sehova semmit, mondtam is nekik hogy elég bátrak
    legalább a fotókat meg dokumentumokat egy külső vinyóra vagy pendrive-ra illene még 1 példányban tárolni.
    a válasz az volt mindkettőnél hogy nincs külső merevlemeze de majd vesz valamikor...

    majd akkor tényleg vesz ha minden fotója elszáll

    film zene letölthető újra, na de a fotók meg a dokumentumok az fontos adat
    én nem misztifikálom túl a dolgokat de két külön településen (130km távolság) összesen 3 HDD-n őrzöm a fotózásomból összegyűlt képeket, ebből 2 asztali vinyón és a 3. mentés egy 2,5" külső vinyón
    értelem szerűen ha a 3 közül bármelyik elszállna vennék helyére egy másik meghajtót hogy ismét 3 helyen legyen őrizve legalább

    elvileg a 2 is megfelelő lenne mert arra azért kevés lehet az esély hogy két külön helyen is egyidőben meghaljon a cucc de inkább biztosra megyek mert a mai vinyók jobban pusztulnak már
    2asztali+1külső HDD szerintem elég :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák