Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    én is azután kezdtem ezzel a témával foglalkozni, hogy elszállt az egyetlen winyóm, minden adattal, ami rajta volt. semmi komoly, játékmentések, fordítások, amiket fősuli alatt csináltam másoknak jövedelemkiegészítés gyanánt, stb.

    tudtam nélkülük élni, de akkor gondoltam, hogy veszek egy NAS-t, került is a házhoz egy Netgear Stora, szép és jó is volt minden, ment rá a noti biztonsági mentése, filmek, sorozatok, fényképek. csak az meg nem figyelte a HDD-k állapotát, szerencsére még pont le tudtam menteni a lényeges dolgokat, mielőtt az egyik benne lévő WD Green kilehelte a lelkét.

    hósszú távú megoldásként jelenleg egy HP N54L üzemel Xpenologyval és 3*2TB WD Red winyóval, kvázi RAID-5-ben (valójában SHR tömb), erre költöztettem a család majdnem teljes adattárolását, szét lett húzva a házban a gigabit LAN, úgyhogy a sebességgel sincs gond, a rendszer pedig figyeli a HDD-k állapotát és jelzi, ha a SMART adatok alapján készül valami. be lehet rá törni mondjuk interneten keresztül, de a személyes adatokat tartalmazó titkosított file-hoz sok sikert kívánok minden érdeklődőnek, garantálom, hogy nem fogja megérni nekik a ráfordított időt, azon kívül pedig semmi olyan nincs, amit ne találna meg amúgy is az interneten.

    a lényegről meg havi mentést szoktam csinálni külső HDD-re, csak hogy tuti legyen, remélem sose lesz rá szükség.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák