Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyborg

    őstag

    válasz col #834 üzenetére

    Úgy néz ki tényleg semmi köze a magasságnak a lépéshosszhoz. Tegnap kipróbáltam. Mentem egy kört 185cm-es magassággal is, meg utána 145cm-essel.

    145cm-rel 8perc alatt, 550m, 773lépés, 96lépés/perc-el 71cm-es lépés hosszt számolt

    185cm-rel 7,5 perc alatt 520m, 756 lépés, 103 lépés/perc- el 69cm-es lépés hosszt számolt.

    Egy régebbi Gps-es adat ugyanerre a körre 185cm-eel
    6,5perc alatt 570m, 729lépés 112lépés/perc-el 78cm-es lépés hosszt számolt.

    Találtam olyan régebbi séta adatot is, ahol ugyanezt az 520, vagy 570m-t 20perc alatt tettem meg, 587lépést mért csak, 32lépés /perccel, és 89cm-es lépéshosszt számolt.Az már igen kellemetlen, az inkább pocsolya átlépés, kizárt, hogy ekkorákat lépjek akár 1-nél többet, nemhogy 500métert. Én úgy figyeltem meg, hogy kb. 70cm alatt valahol az átlagos lépéshosszom.

    Tehát valahogy számolja ezeket az adatokat, szerintem lépésszámláló adatokat veti valahogy össze az egy perc alatti lépések számával, és vagy még valami, vagy nem tudom, de ugye, ha már eleve csal a lépés számláló 5-10% között, akkor már minden úszik.

    Amúgy tegnap kipróbáltam azt is, hogy pont 100at lépek, és akár szépen lenditve a kezet, akár zsebre rakva, akár nem odafigyelve a karlenditésre rendre 106 felett számolta a lépéseket.

    ...na mindegy, mindenki tudja, hogy ezeket az adatokat nem lehet készpénznek venni, és kb. mindegyik ilyen.
    Reméljük, hogy kalibrálnak még rajta egy kicsit, és akkor nem fog ennyivel többet számolni.

Új hozzászólás Aktív témák