Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Köszi a cikket, én még csak most olvastam róla először, tetszett nagyon.
    Érdekes módon a játékokhoz készülő VR-től kicsit ódzkodom, de ez a technológia érdekel.

    gabor7th Teljesen feleslegesen csinálod itt a "fesztivált".. :(

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #14595328 #27 üzenetére

    Én elég nagy kocka vagyok. Szinte napi szinten játszom valamivel. És már ez sem túl egészséges mert van családom. És család mellett ez már nem fér teljesen bele. Igaz csak akkor játszom ha a gyerek alszik, hogy ne lássa. Akármennyire is szeretek kocka lenni egy bizonyos szint felett ez már betegség, függőség. És ez a VR ezt a függőséget még jobban felerősíti szerintem. Kell lennie egy vastag határnak ami elválasztja a játékot a valóságtól. Nekem a játék csak játék. Hiába imádtam WoW-ozni, és szerettem "élni" abba a világba a mindennapjaimat, akkor is tudtam, hogy az csak egy játék. És valószínűleg én még most is VR-rel is, külön tudom választani a kettőt. De azok akik most nőnek fel, és most kezdenek majd el játszani akkor amikor a VR mindennapos lesz. Rájuk nézve szerintem ez már veszélyes. Én kocka létemre is azt mondom, hogy fontos, hogy az ember kimozduljon, szociálódjon. Ezért sem szeretem a FB-ot se például (de limitáltan használom én is.) Szóval azzal a látványvilággal ami lassan már tényleg a valóság határát súrolja a VR technológia veszélyes lehet leginkább a gyerekekre nézve. Nagyjából ennyi a bajom vele egyrészt. Másrészt pedig amit először írtam, hogy elmossa, vagy nagyon elhalványítja a határt a valóság és a játék között.

    Persze ez csak feltételezés, és nem próbáltam még sose. Ráadásul van olyan terület ahol szívesen használnám, főleg szimulátor játékokban Assetto Corsa, Dirt Rally és hasonlóak.

    A HoloLens ellenben azért jobb szerintem, mert csak kiterjeszti a valóságot, nem ragad ki belőle és helyez át egy virtuális valóságba.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #14595328 #30 üzenetére

    Az rendben van, hogy a mi felelősségünk. De én elmondhatom magamról, hogy nagyon tisztes, normális szüleim vannak jó nevelést kaptam, és mégsem sikerült nekik meggátolniuk abban, hogy éjjel nappal játsszak. :D Középiskola alatt büntetésből folyamatosan elvették a tápkábeleket, hogy ne tudjam bekapcsolni a gépet. Erre nekem 3-4 tápkábel volt mindig az iskolatáskámban. és hasonlóak. :D Ők sose értették meg, és most sem értik ezt az egészet. Ebből a szempontból viszont még veszélyesebb a dolog, mert mi tudjuk, hogy jó dolog. Megértem majd, hogy a fiam miért akar játszani, sőt ha én még akkor is fogok akkor nehéz lesz megmagyarázni, hogy ő miért ne csinálja. Viszont felkészültebbek is leszünk az biztos. Tényleg csak rajtunk múlik majd.

    Viszont az már most kiborít, hogy három évesen feloldja az iPhone-t és elindítja a játékot amit szeret az anyja telefonján. Nekem ez már most nem tetszik. :( Én telefonhoz nem is nyúl.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák