Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Erasmus #4 üzenetére

    Én sem értem. Ha illegális a letöltés, akkor a letöltő törvényt sért. Ha a terjesztés illegális (vagyis ahogy mondja, a kínálati oldalt ütnék), akkor gyakorlatilag a júzer felől semmi nem változik, de eltörlik a hordozókat sújtó adókat.

    Esetleg arra tudnék gondolni, hogy eljárás konrkétan nem indul (azaz nem végződik büntetéssel), de a törvénysértő bizonyos adataihoz hozzáférhetnek a "szolgáltató" fellelésének érdekében.

    De azon sem lepődöm meg, ha valaki csak mondott egy nagyot, amit nem is gondolt át. Vagy valaki szarul fordít hollandusról :))

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #11 üzenetére

    Pedig a valóság az, hogy egy konzolt csak egyszer kell megtörni, így aki teljesen analfabéta, az is el tudja indítani rajta akármelyik másolt játékot, míg ez pc -n nem ennyire egyszerű, bizonyos szintű alapismereteket igényel.

    Aha, csak azt nem ártana tisztázni, hogy míg a konzol flashelést nem tudja minden 12 éves marha megcsinálni, addig a crack bemásolását igen. A PC-s lopott játékok futtatásához adathordozó írást, konzolvinyóra másolást stb-t sem kell elvégezned. A konzolos warez esetén retorzióra (ban) van esélyed, míg a PC-snél ilyenre esélyed sincs. A konzolos flashelés a gép garanciavesztésével jár, a PC-s nem.
    Ennek fényében inkább ne elemezgessük, hogy hol egyszerűbb és kifizetődőbb a warez.

    Ez egy kicsit OFF: és méghogy a PC miatt haldoklik a játékpiac.

    Ugyan nem te írtad, de az ilyen okoskodások közepette meg szokta valaki nézni a hivatalosan elérhető eladási adatokat, amikor nagy PC-s címek 10-20%-ot számítanak a teljes eladásba? Nem csak az a lényeg, hogy hányan lopnak, hanem az, hogy hányan vásárolnak, és ebben a konzolok nyernek.

    Amúgy már megint haldoklik a PC-s játékipar? Jó lenne, ha egyszer valaki erre már bizonyítékot is szolgáltatna. De ne valami olyan óvodás hülyeséget, hogy a Crysis 2-nek túl alacsony a gépigénye, mert nem akarom magam a dedóban érezni.

    szerk.: Ja, most látom, nem is a PC-s játékpiac haldoklik, hanem az egész. Ööö, lol?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz fatal` #13 üzenetére

    Mi tesz egyébként egy játékot nemfos nemkonzolporttá? És ha lehet emelkedjünk felül a tucat FPS-ek kommersz tengerén, azok között 5 meg 10 évvel ezelőtt is halom gagyi jutott egy gyöngyszemre.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #16 üzenetére

    Pl hogy nem agyonbutított "legyünk egyszerűek" jelszó alatt fejlesztett konzol megoldás pc -s átirata?

    Lol, ezek szerint a Civilization 5 biztosan konzolokra készült, mert arra tényleg igaz, amit mondasz. Milyen kár, hogy PC-exkluzív.
    Az FPS-ekben meg ilyenekben én speciel az elmúlt sok évben szinte kizárólag grafikai fejlődést láttam, innováció már a konzolok piacfoglalása előtt is csak szökőévente volt valamelyikben.

    Minden egyre szebb, de egyre egyszerűbb, és ezért egyre unalmasabb is

    Ebben az a vicces, hogy ez tipikusan NEM a konzolokra jellemző, hogy a grafika idővel leváltja az innovációt. Nem nehéz belátni, hogy miért :)
    De egyébként ezzel nagyon egyetértek, csak más irányból.

    De a nép szereti. És ez a lényeg. Minden elérhető masinán viszik őket mint a cukrot.

    Akkor megint nem értem, hogy mi haldoklik. Az, hogy átalakul a piac, és a régi motorosoknak nem tetszik valami, az persze más kérdés - nekem sem tetszik egy csomó minden, ezért játszom én is kevés játékkal, annak a nagytöbbsége is a GOG-ról való.

    (#17) hunfatal: Tekintve, hogy a sikercímek kiemelkedő többsége multiplatform, és ezek azok a címek, amik PC-n is aratnak, mégis úgy látom, hogy megveszik annyian, hogy eladni érdemes legyen. Ja, hogy amit attila9988 is mondott, hogy a blockbusterek jórésze annuális rókabőr? Hát, ha olyan hülye a piac, hogy ezeket veszi (és PC-n is veszik), akkor miért kell meglepődni, hogy ezt tolják ki a kiadók?

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz fatal` #20 üzenetére

    Ja, az engem tökre nem érdekel, hogy miért warezol valaki :)
    Arra mindig lehet indokot találni. Ha kell, akkor a játékok minőségétől függetlenül is.
    Én csak annyit mondok, hogy egyrészt a mai napig vannak jó játékok - én is találok, pedig elég háklis vagyok. És én nem látom, hogy a játékpiac haldokolnia (sőt), de még azt sem, hogy a PC-s játékipar tenné. Azon, hogy háttérbe szorult, szintén nem lepődöm meg túlzottan, mert a klasszikus HC pécés játékoknak, az rts-eknek, a tbs-eknek, a sztorivezérelt rpg-knek, szimulátoroknak, klánwarozós fps-eknek annyira marginális a részesedése, hogy kvázi nem is fejlesztenek ilyeneket - de ez igaz több évre visszamenőleg is. Főleg a bugzás meg ilyen technikai probléma. Azért objektíven abból sokkal kevesebb van, mint mondjuk 5-10 évvel korábban, amikor kb. rendszeres volt, hogy mindent csak az első patch után lehetett játszani, és nem ám azért, mert optimalizáltak kicsit meg beraktak két új effektet, hanem mert olyan technikai meg gameplay bugok voltak, hogy ihaj (csak példának: Gothic3 , Oblivion, Civilization 4, Supreme Commander, Neverwinter Nights 2 meg egyebek).

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz fatal` #27 üzenetére

    Mindig sok volt (arányosan) a "szemét" (nevezzük neked nem tetszőnek... mert ugye ami az egyik embernek gyöngyszem, a másiknak selejt), csak mondjuk 10+ éve nem olvastál szó szerint minden szarról gémer portálokon, és még kevésbé juthattál hozzá. Ha vásárolsz (de jobbat mondok, ha írt játékot veszel), akkor megfontolod, hogy mihez nyúlsz hozzá, ha meg ingyér' van és hozzá valakinek még ideje, ingerenciája is adott, akkor letölt mindent, ami szembe jön, aztán persze, hogy a felét rühelli, ha akár 100 forintot kéne érte fizetni, akkor már hozzá sem nyúlt volna.

    Mondjuk egy példa: ha fizetnem kell érte, akkor soha nem jutna eszembe, hogy játsszak az aktuális CODdal, mert nem szeretem az ilyesmit. De ha ingyen van, és időm is van rá, akkor lehet, hogy letöltöm, aztán telespammelek egy fórumot arról, hogy mekkora szar.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #31 üzenetére

    Pont azért hoztam példának ezt, mert populáris. Azt szerettem volna illusztrálni, hogy ami akár sokmillió embernek instant get, az másnak lehet totál érdektelen, ergo felesleges arról beszélni, hogy milyen a játékok milyensége, mert kinek mi :K

    Azt most hagyjuk, hogy nekem sem jut eszembe ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák