Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz rudi #39 üzenetére

    Nálunk egy Electrolux porzsák nélküli cyclone xl van már jópár éve. Maga az alapgép mondhatni tökéletes. A tartozékoknál már van pár gyenge pont. Először a bekapcsoló-fokozatszabályzó tekerőgomb lett kicsit hibás, viszonylag hamar, de szerencsére abszolút nem okoz gondot. Eredetileg nulla állásban kattant egyet, tehát mondhatni érzésre ki lehetett kapcsolni. Most letekerve ugyanúgy kikapcsolt állapotban van, csak nem rögzül abban az állásban.

    A tartozékoknál:

    A turbokefe szorul annyira, hogy nem tudja felpörgetni rendesen. Már szétszedtem, kitisztítottam, de annak ellenére, hogy ránézésre tökéletes, és tisztítás után jobban pörög, mégsem igazán használható már. Jobb lenne, ha rendes csapágyazott tengelye lenne.

    A normál szőnyeg kefén pár év után kiestek a görgők, amik a könnyű siklásért voltak felelősek. Gyakorlatilag megadták magukat a görgőn lévő kis tengelynyúlványok.

    Ugyanezen a fejen a szabad fel-le mozgást engedő csuklófej kiakadt. Csak szétszedéssel lehetett összerakni nagy nehezen, de azóta is kiakad néha.

    A fém teleszkópos cső teleszkóp mechanizmusa szorul. Nagyon nehezen rángatva még sikerül néha állítani. Talán csak takarítani kellene, de nem tudtam-akartam még szétszedni.

    Mindezek ellenére most ha kapok új fejet, inkább azt veszek hozzá, mert az alapgép kvázi tökéletes. Illetve már ráfér egy új mosható HEPA szűrő.

    Ha mégis vennem kell másikat, az is Electrolux lesz és ugyanúgy cyclone rendszerű.

    Amúgy néztem az utódját a boltban és abban a porleválasztó-tároló rekesz, ami kvázi a lelke az egésznek, már mintha vékonyabb, gyengébb műanyagból lenne.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák