Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juliabrilke

    addikt

    válasz Csakénvagyok #30 üzenetére

    Azért vannak erre megfelelő emberek, hogy az ilyeneket kiszűrjék és kötelezzék az illetőket a jelszavak megfelelő betartására. Én is tapasztaltam másik munkahelyemen, hogy milyen idétlen és primitív jelszavakat választanak egyesek. A vicc az az, hogy ezt is képes volt az illető elfelejteni. :DDD

  • Szőröstalpú

    tag

    válasz Csakénvagyok #30 üzenetére

    Katika25 nem is olyan rettenetesen rossz jelszó (kisbetű/nagybetű/szám, és elég hosszú is). És az olyan szabályzatot is hülyeségnek tartom, ami megköveteli, hogy kéthavonta változtasd meg a jelszavadat, mert pont ez vezet ahhoz, hogy az ember leírja. Jó esetben egy jelszókezelőbe, rossz esetben a monitor szélére :U (míg ha egyszer kellene egy rendes jelszót megadni, azt előbb-utóbb lehet, hogy megjegyezné). Egyébként amikor nekem is kéthavonta kellett jelszót változtatni, akkor én is simán növeltem az egyik számot benne. Most aho kell, ott csak az utolsó két jegyet cserélem fel :B (mivel ritkán használom, ezért nagyjából minden második-harmadik belépésre változtatni kellene, és így egyszerűbb, hogyha az egyikkel nem megy, akkor a másik :) )

  • GReddy

    tag

    válasz Csakénvagyok #30 üzenetére

    Józsibá'-t nem kötelezik rá... ellenben (példánál maradva) Katinkát igen. Nálam nagyvállalati informatikai környezet van, megfejelve egy latin-amerikai diktatúra vasszigorával. Példa: Mi lehetne biztonságosabb annál, ha a hülye felhasználó nem tudja (!!!) a jelszavát mondjuk a mailhez? Nem kell neki ugyanis. Nálam a koncepció az, hogy a mailpass-t senki nem tudja. A beállítás úgy történik, hogy mstsc-vel feljelentkezem a mailszerverre, a futtatás sorba random karaktereket pötyögök be jó hosszan. Ez lesz a user jelszava. Megy a vágólapra, Outlooknál - beilleszt, beilleszt, szervernél beilleszt, leokéz, és viszont hallásra. Nincs törés, elfelejtem, elveszett, kérekújat. Három éve megy így, még soha nem volt vele baj. (150 körüli userszám) Így CSAK a szerver, és a klienssoftware tudják a jelszót.. de nesze vazz, törd fel:

    léáaAKDFJłĐ˘°´524ˇ´^˘2öü42ßäł|röt×ä˝°¸˛ˇ˝\|ä÷lékjóü9iđ[Đ[aasujtz54äääđĐ[Ģđs

    Egy szépséghibája van: Webmail sincsen. De ezt valahogy túlélem... (nincs azzal sem munka) :F :F :F

    Egyébként a gyenge pont mindig az ember, ezért kellett kikapcsolni a játékból. Jó lenne, ha lenne egy kütyü minden géphez, ami mondjuk a dolgozó belépőkártyájával működne. HA be tud jönni a céghez, HA ki tudja nyitni az ajtót, akkor a komputert miért nem lehet ugyanezzel a tetű kártyával működtetni? És nem kell jelszó, username, semmi, csak a kártya, bedug, autologin! Ennyire egyszerű... (Tudom, hogy az IBM-nek van egy hasonló rendszere, de ott a terminalokban ugyanúgy felhasználónevet, jelszót ÉS kártyát kell megadni. Kérdem én, minek??? )

    Dominate the woods... The Bowhunter.

Új hozzászólás Aktív témák